BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megbukott a Deutsche Bank a Fed tesztjén

Az utóbbi időben rájár a rúd a legnagyobb német bankra.

Megbukott a Deutsche Bank (DB) a Fed stressztesztjének második körében. Az amerikai jegybank szerepét betöltő szervezet múlt hét végi jelentésében azt írta, hogy a német hitelintézet tőkekezelésében „széles körű és kritikus elégtelenségeket” talált. A bank árfolyama közel 1 százalékos eséssel reagált a hírekre, ennek egy részét a későbbi kereskedésben ledolgozta.

A Fed szerint a DB adatkezelése hiányos, valamint rossz előrejelzéseket adott a saját bevételeiről a teszt során szimulált válsághelyzetben. Emiatt a Fed nem engedélyezi, hogy a bank osztalékot fizessen anyavállalatának, és fejlesztenie kell kockázatkezelését, technológiáját és személyzetét is.

A bank közleményben jelezte: már eddig is számottevő beruházásokat hajtott végre, hogy javítsa tőkekezelését és infrastrukturális felszereltségét, de az amerikai hatóságokkal együttműködve tovább folytatja a fejlesztéseket.

Az utóbbi időben rájár a rúd a legnagyobb német bankra. Áprilisban, többévnyi veszteséges működés után lecserélte vezetőségét, majd bejelentette, hogy a globális beruházásait visszafogja, és jobban koncentrál anyapiacára, Európára. A bank különösen az amerikai kötvény- és részvénypiaci tevékenységét tervezi visszavágni.

A piaci szereplőket nem győzte meg a lépés, idén főleg a részvényesi bizalmatlanság miatt már bő 40 százalékot esett a bank árfolyama a frankfurti börzén, az S&P pedig május végén az A– kategóriából BBB+ kategóriába rontotta a vállalat adósbesorolását.

A vizsgált európai bankok többsége, köztük a Credit Suisse, a UBS, a BNP Paribas, a Barclays, valamint a Royal Bank of Canada leányvállalataikkal együtt átmentek a teszten, akárcsak az amerikai székhelyű hitelintézetek. A Fed három vizsgált piaci szereplőnek csak feltétellel adta meg az engedélyt: a Goldman Sachsnak és a Morgan Stanley-nek korlátoznia kell az osztalékkifizetést, a State Street Corp.-nak pedig a kockázatkezelésén és elemzési gyakorlatán kell javítania.

A teljes cikk a Világgazdaság hétfői számában olvasható

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.