BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A pánikreakció után pozitív korrekció indult el a Richternél

A vezető részvények grafikonjai nem utalnak arra, hogy a következő napokban nagyobb, trendszerű elmozdulás kezdődne.

A BUX index az elmúlt hetekben oldalazásba fogott a 35 500–37 500 pontos tartományban, egyelőre nem is várható trendszerű elmozdulás ebből a sávból. A vezető részvények grafikonjai sem utalnak arra, hogy a következő napokban nagyobb, trendszerű elmozdulás kezdődne. A Mol és a Richter grafikonja érdekesebb, az OTP és a Magyar Telekom mozgása kevésbé.

Az OTP árfolyama nem tudott tartósan visszakapaszkodni a június közepén kezdődő és augusztus elején véget érő emelkedő trendcsatornába.

Múlt kedd óta folyamatos árcsökkenés volt tapasztalható, és ismét a 10 ezer forintos szinttel küzd a jegyzés. Ennek letörése esetén további csökkenés következhet, ez esetben elsőként a 9830 forintos támaszt tesztelheti, majd akár a 9600 forintos szint is szóba jöhet.

Felül a 10 140–10 240 forintos tartomány képez fontos ellenállást, ott található az 50 és a 30 napos mozgóátlag és egy korábbi csökkenő hullámra mért, 38,2 százalékos Fibonacci-szint is.

A Richter jegyzése múlt szerdán nagy eséssel reagált arra, hogy az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerfelügyeleti Hatóság (FDA) nem törzskönyvezte az Esmya-készítményt, így egyelőre nem indulhat meg a forgalmazás az Egyesült Államokban. A szerdai pánikreakció után azonban pozitív korrekció kezdődött, ez akár az 5500 forintos szintig is felviheti az árfolyamot, de annak áttörésére nem számítunk. Negatív korrekció esetén az 5000–5060 forintos tartományban lehet érdemes a vételi lehetőségeket keresni, ott több fontos támasz is található, egyebek között az 50 és a 30 napos mozgóátlag, ezenkívül az 5000 forintos szint lélektanilag is fontos.

A Mol árfolyama egyelőre nem tudott tartósan a pirossal jelzett, tavaly november óta tartó csökkenő trendcsatorna felső trendvonala felett maradni, viszont alul is fontos támaszok húzódnak, ezért viszonylag nagy volatilitás mellett oldalaz az árfolyam hetek óta.

Támaszként az 50 napos és a 30 napos mozgóátlag funkcionál 2719 és 2749 forintnál, de a narancssárgával jelzett emelkedő háromszögalakzat felső szárára is érdemes figyelni 2780 forintnál. Meghatározó potenciális ellenállásként a 200 napos mozgóátlag is megjelent 2885 forintnál. Ebből az egyre szűkülő tartományból néhány héten belül kiléphet az árfolyam, de az irányára vonatkozóan még nem lehet helytálló következtetést levonni, mindenesetre érdemes figyelni a Mol mozgására.

A teljes cikk a Világgazdaság hétfői számában olvasható

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.