A kedvezményes ajánlatokra a Magyar Nemzeti Bank statisztikái szerint szükség is lehet: a Magyarországon kibocsátott hitelkártyák száma ugyanis nem egészen 1,3 millió volt 2018 első negyedévének végén, ez minimális mértékben ugyan, de elmarad az egy évvel korábbitól.
A hitelkártyákkal generált vásárlási forgalom viszont nagymértékben bővült egy év alatt: az első negyedévben mért 162,5 milliárd forintos összeg majdnem egyötödével magasabb a bázisnál.
A Budapest Bank a Go! hitelkártyájánál ad 3 százalékos visszatérítést a benzinkutakon történő tankolások és egyéb vásárlások után, ám ennek mértéke havonta legfeljebb 900 forint lehet. Minden egyéb üzletben történt vásárlás után 1 százalékos a visszatérítés, itt havi tízezer forint a felső határ.
A CIB Bank Mastercard Gold kártyájánál 1 százalékos a visszatérítés normál mértéke, ám egy kiválasztott, kiemelt kategóriánál 2 százalék a mérték. A visszatérítések összege negyedévenként legfeljebb 12 500 forint lehet. Az Erste Bank a most futó akciójában ötezer Erste Forintot ír jóvá az Erste Max hitelkártyát igénylő ügyfeleknek: az Erste Forint nyolc üzletkategóriában vásárolható le. Emellett az ügyfél három üzletkategóriában 4, a többiben pedig 1 százaléknyi, visszatérítésre váltható Erste Forintot kap.
Az OTP Bank BonusGold hitelkártyájánál az 1 százalékos – évente legfeljebb 50 ezer forintos – visszatérítésen felül kedvezményprogramban is részt vehetnek az ügyfelek, amelynek közel száz kereskedői partner is tagja. A Raiffeisen Bank OneCard hitelkártyájánál 5 százalékos visszatérítés jár egyes, az adott negyedévben kiemelt üzletkategóriákban, a Takarék Kereskedelmi Bank pedig az első évben díj- és költségmentességet ígér a hitelkártyáinál.
A teljes cikk a Világgazdaság keddi számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.