BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Eladja biogázerőművét az Alteo

Depóniagázzal üzemelő kiserőművének eladásával tovább tisztítja portfólióját a novemberig tartó részvényvásárlási programjával tőzsdei árfolyamát megtámasztó Alteo. A cég féléves számait várja nagy érdeklődéssel a piac.

Az Alteo csoporthoz tartozó Alteo-Depónia Kft. adásvételi szerződést kötött az egyszemélyes, 5,6 millió forint összegű jegyzett tőkéjű Exim-Invest Biogáz Ipari és Szolgáltató Kft. tulajdonjogának átruházása tárgyában. A most eladott Exim-Invest még 2010-ben került az Alteo portfóliójába, s magával hozott egy 511 kW beépített villamosenergia-termelő kapacitású kiserőművet, amely a nyíregyházi hulladéklerakó telepen keletkező depóniagázból termelt áramot, amelyet a kötelező átvételi rendszerben (KÁT) kedvező feltételek mellett értékesíthettek. Mára az itt hasznosítható depóniagáz minimális szintűre csökkent, ami fizikai korlátot jelent. Ilyen körülmények között azonban egy Alteo méretű vállalkozás nem tudja az elvárt nyereségesség mellett üzemeltetni a kiserőművet. Mivel a nyírségi létesítménynek mind a profittermelése, mind az eszközértéke marginális az Alteo eszközportfóliójához képest, ezért a társaság vezetősége a kiserőművet tulajdonló társaság értékesítése mellett döntött.

Az Alteo a megújuló energiaforrások hasznosítására fókuszál
Fotó: Shutterstock

Az Alteo kicsire tehát nem ad, viszont számos vasat tart a tűzben, ennek köszönhetően jól indult számára az év, hiszen az árbevételét 10, míg az EBITDA-szintjét 31 százalékkal növelte az első negyedévben az előző évi bázishoz képest. Márciusban sikeresen lezárták a Zugló-Therm Erőmű 51 százalékos tulajdonrészének megvásárlását; Balatonberényben és Monoron megkezdődtek a 7, illetve 4 megawatt beépített kapacitású naperőművek kivitelezési munkálatai, míg egy további naperőműves fejlesztési projekt akvizíciójának zárása is megvalósult júliusban. A naperőművek várhatóan 2019 első felében állnak üzembe.

A fejlődést az MKB elemzői is értékelték, júniusban 40 százalékos felértékelődési potenciált vizionáltak a részvényárfolyamban egyéves horizonton, s 970 forintos célárat fogalmaztak meg, arra is reagálva, hogy a társaság elindította a munkavállalói részvényjuttatási programját. Ez azt jelentette, hogy november végéig odaáll a vásárlói oldalra az Alteo, a program keretében ugyanis idén decemberben legfeljebb 18 ezer darab részvényt juttatnak azon munkavállalóiknak, akik a vállalat elismerési rendszere alapján erre jogosulttá válnak.

A teljes cikk a Világgazdaság keddi számában olvasható

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.