A Waberer’s-részvények árfolyama többször is újabb történelmi mélyponton zárt augusztusban, a 2500 forintos szint viszont erősebb támaszként szolgálhat a Világgazdaságnak nyilatkozó technikai elemző szerint. A szállítmányozási cég historikus legalacsonyabb záróárát múlt csütörtökön érte el, akkor 2560 forintra csökkent a kurzus. Pénteken ennél valamivel magasabban zárt az árfolyam, tegnap azonban újra eladói nyomás alá kerültek a Waberer’s-papírok, a kereskedés folyamán
8,7 százalékos mínuszban, 2400 forinton is kötöttek üzletet.
A tavaly júliusi bevezetés óta a fuvarozócég árfolyama majdnem megfeleződött, 48,7 százalékkal került lejjebb.
A tőzsdei árfolyamban az első törés márciusban történt, a vállalat fő részvényese, a 72 százalékos tulajdoni hányaddal rendelkező CEE Transport ekkor szeretett volna megválni a nála lévő Waberer’s-papírok mintegy 20,5 százalékától.
Az intézményi befektetőknek felkínált mennyiségre nem volt az eladó elképzelésének megfelelő áron kereslet, ezért a CEE Transport visszakozott. Ezután kedvezőtlen hírekről számolt be a társaság: előbb módosították a profitkilátást, amely szerint az EBITDA-soron a tavalyi 85,8 millió euró után növekedés helyett éves szinten kismértékű csökkenés várható. A módosított várakozásokat a második negyedéves eredménybeszámoló is alátámasztotta, az időszak tavalyi 4,8 millió eurós nyeresége 100 ezer eurós veszteségbe fordult.
A részvény árfolyamának alakulásáról Kecskeméti István, az OTP Bank technikai elemzője elmondta lapunknak,
a bevezetés óta csökkenő trend jellemzi a papírt, az eddigi tőzsdei jelenlét a technikai elemzés alapján három szakaszra különíthető el.
A 2017. július és 2018. március közötti időszak jórészt oldalazással telt. Kecskeméti a második szakasz kezdetét március 21-re teszi (ekkor volt a CEE sikertelen értékesítési kísérlete), onnantól réssel indult lefelé a részvény mozgása, egy nagyobb meredekségű trendet létrehozva. Augusztus elején újabb eladási hullám indult, még meredekebb eséssel.
„Úgy tűnik, hogy az egyre meredekebb trendszakaszok egy hiperbolikus görbét írnak le. Az ilyen típusú csökkenések rendszerint egy nagy forgalmú és jelentős, napon belüli fordulattal végződnek (tehát az elején még negatív tartományban mozgó papír a kereskedés végére feltámad, és pluszban zár, az előző időszakot meghaladó forgalom mellett). Még nem tudjuk, hogy hol lesz a fordulópont, mivel a begyorsuló szakasz csak néhány napja kezdődött. De ha ilyen ütemben esik tovább a részvény, akkor rövidesen megtalálhatja azt az árszintet, ahol már megjelennek a vevők is” – érvelt az OTP technikai elemzője.
Kecskeméti szerint a 2500 forintos árfolyamnál található az egyik fontos természetes szint; ennek a környékén erősebb támaszra lehet számítani.
„A 3125 forint a két héttel ezelőtti letörés természetes ellenállása, amely a csökkenő trend sérülése nélkül visszatesztelhető lehetne. Amíg azonban nem látjuk a fordulatot, addig hulló késnek tekinthető a részvény, amelynél nem lehet megállapítani az árfolyam alját.”
A teljes cikk a Világgazdaság szerdai számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.