A javulás már sejthető volt a KSH múlt héten kiadott előzetes külkereskedelmi mérlegadataiból, amely szerint az áruforgalom júniusi többlete, története során harmadszor lépte túl az egymilliárd eurót és 1,071 milliárd eurót tett ki a májusi kevesebb, mint 600 millióval szemben. A fizetési mérlegben az áruforgalmi egyenleg 478 millió euróval (545 millióra) javult májusról júniusra, gyakorlatilag ezzel meg is magyarázható a folyó mérlegben bekövetkezett 481 millió eurónyi pozitív változás. A szolgáltatások külkereskedelmi forgalmának egyenlege és azon belül a turizmus mérlege alig mozdult: 629 millió, illetve 287 millió eurót mutatott júniusban az előző havi 630 millió és 293 millió euró után.
Alig változott a külföldiek befektetéseiből eredő jövedelmek hazautalása, 40 millió euróval kevesebb volt a májusinál és 875 millió euróra rúgott, hasonló összeggel, 35 millió euróval nőtt viszont a másodlagos jövedelmek külföldre utalása, ami ezzel együtt is csak 118 millió deficitet mutatott júniusban.
Az uniós támogatások beáramlása a májusinál 14 millió euróval kevesebb 137 millió euró volt júniusban, így az ország külső pénzügyi pozíciójának jellemzésre alkalmazott mutató, a folyó fizetési mérleg és a tőkemérleg együttes egyenlegével leírt finanszírozási képesség a külfölddel szemben 581 millió euró volt, 467 millió euróval több az előző havinál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.