Egy év múlva a mostaninak a két és félszeresére emelkedhet a Waberer’s árfolyama, ha beigazolódnak az elemzői várakozások. Az egyéves prognózisok alapján a szállítmányozó cég részvényei kínálják jelenleg a legnagyobb hasznot a magyar tőzsdén, mögöttük a Pannergy és a Magyar Telekom papírja került dobogóra. A Budapesti Értéktőzsde prémiumkategóriájában 17 cég található, amelyekre három kivétellel (Opus, Takarékbank, Konzum) a Reuters adatbázisában vagy a BÉT programja révén elérhetők elemzői célárfolyamok. Ezek összesítéséből kiderül, hogy 20 százalék feletti hozamígérettel a Waberer’s–Pannergy–Telekom hármas mellett még az Appeninn-részvények kecsegtetnek.
A 14-es rangsorban a Magyar Telekom kivételével a legnagyobb kapitalizációjú blue chip részvények a lista középső és alsó régiójában foglalnak helyet.
A telekommunikációs szolgáltató részvényeit az augusztus végi záróárhoz képest 23,1 százalékkal várják magasabbra az elemzők, a Mol és az OTP tekintetében konzervatívabbak a növekedési kilátások (14,8 százalék), míg a Richternél 12,4 százalékos felértékelődést valószínűsítenek. A lista végén a Zwack áll, a klasszikus osztalékfizető részvény célárfolyama 0,9 százalékkal haladja meg a mostanit. Így a célárak átlaga mind a 14 részvény esetén, magasabb az augusztus végi záróáraknál.
Az elemzői célárak alapján kiemelkedő – 143,5 százalékos – hozamot ígérnek a Waberer’s-részvények. A tőzsdei pályafutását 5125 forinton kezdő Waberer’s árfolyama több mint egy éve folyamatosan csökken, de a célárak egyelőre nem érték utol az esés dinamikáját. A Reuters adatbázisában szereplő négy elemző egyöntetűen a részvények vételére buzdít, a célárfolyamok viszont széles intervallumban – 4667-től 7891 forintig – szórnak. A társaság veszteséges negyedévet zárt április és június között, a bevételek ugyan gyarapodtak, de a költségek nagymértékű emelkedése miatt romlik a profitabilitás. A menedzsment várakozásai szerint a második fél év fordulatot hozhat, ugyanakkor az EBITDA-soron a tavalyi 85,8 millió euróhoz képest kismértékű csökkenést jeleztek előre a teljes évre.
A részvényre a múlt csütörtökön 2410 forinton is kötöttek üzletet, azóta viszont jelentősen emelkedett az árfolyam, hétfőn 2700 forint felett is forogtak a fuvarozócég részvényei.
A második legnagyobb hozam ígéretével kecsegtető Pannergy-részvények esetében nem lehet konszenzust készíteni, hiszen csak egy elemző teszi közzé a társasággal kapcsolatos várakozásokat és a célárat. Az OTP Bank elemzői szerint a Pannergy sokkal többet érhet hamarosan, a mostani árfolyamnál 53 százalékkal magasabb a célárfolyamuk, ajánlásuk ennek megfelelően vétel. A lista harmadik helyére került a Magyar Telekom, a Reutersben tíz elemző követi, a legalacsonyabb célárfolyam 394, míg a legmagasabb 614, az átlag pedig 508 forint. A Pannergyhez hasonlóan az Appeninn részvényeire is csupán egy elemzői várakozás érhető el, a Concorde ajánlása felhalmozás, célára pedig csaknem 23 százalékkal magasabb a múlt hónap végi árnál.
A teljes cikket a Világgazdaság keddi számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.