Közzétette idei első féléves jelentését a Kulcs-Soft. Az időszak gazdasági adatait tekintve, azt látjuk, hogy a tárgyidőszakban a tavalyi év azonos időszakához képest, az IFRS-alapú árbevétel 8 százalékkal, 770 millió forintról 832 millió forintra nőtt. A pénzforgalmi árbevétel 17 százalékkal haladja meg az összehasonlítási időszakban kiszámlázott értéket. Az anyagi jellegű ráfordítások 9 százalékkal, 1 millió forinttal csökkentek. A személyi jellegű ráfordítások a 2017-es első félévi értékhez képest az üzleti tervnek megfelelően, 6 százalékkal, 368 millió forintról 389 millió forintra nőttek. Az értékcsökkenés 8 millió forintos, 24 százalékos emelkedését a megnövekedett immateriális eszközállomány és az irodaépület felújításának gyorsított leírása okozza.
Az egyéb működési költségek és ráfordítások 2 százalékkal, 4 millió forinttal elmaradtak a tavalyi év hasonló időszakának értékétől.
A pénzügyi műveletek bevétele 12 millió forint értékben IFRS szerinti számviteli átsorolást tartalmaz egyéb átfogó jövedelemből, értékesített befektetési célú értékpapírok árfolyamnyereségével kapcsolatosan. A pénzügyi műveletek eredménye 75 százalékkal, 48 millió forinttal alacsonyabb az előző év első fél évéhez képest, aminek az az oka, hogy a bázisidőszakban mintegy 61,8 millió forint céltartalék lett feloldva, ami egyszeri hatás volt tavaly.
Az időszak adózás utáni nyeresége 192,792 millió forint, 9 százalékkal alacsonyabb, mint a tavalyi első fél év profitja. Ugyanakkor az egyszeri hatásokat (árfolyamnyereség és céltartalék-feloldás) kiszűrve, az idei első fél év nyeresége 29 millió forinttal, mintegy 20 százalékkal magasabb, mint az előző év hasonló időszakában.
A szépen növekvő árbevétel és a csökkenő profit közti ellentmondás a bázisidőszak egyszeri tételeivel magyarázható – mondta a Világgazdaságnak Kulcsár Tibor, a társaság alapító nagytulajdonosa. Kulcsár úgy gondolja, hogy az idei évet a terveknek megfelelően, jó eredménnyel zárják.
Arra a kérdésre, hogy mi lett a sorsa, a Budapesti Értéktőzsde nyilvánosan elérhető kereskedési rendszerén keresztül a közkézhányad növelése céljából június 25. és július 6. között, rögzített 1390 forintos jegyzési áron eladásra kínált 100 ezer, A sorozatú törzsrészvénynek, azt válaszolta: egyetlen darab sem kelt el. Az időszak néhány ezer darabos forgalma nem az ő eladásaiból származott.
A teljes cikket a Világgazdaság hétfői számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.