Az ingatlanközvetítő holding a Budapesti Értéktőzsde honlapján azt írta, az újonnan indított ltp-megtakarításokhoz biztosított állami támogatás megszűnésével jelentősen visszaesne az ltp-termékek kereslete, amely a jövőben akár nullára is csökkenhet. A társaság 68 millió forintos bruttó fedezetet realizált ltp-termékek értékesítéséből az első fél évben, így a törvényjavaslatnak rövid távon negatív hatása lehet a konszolidált eredményre – jegyezték meg.
A menedzsment ugyanakkor magabiztos a tekintetben, hogy a várt negatív hatás ellenére is teljesíteni tudja az idei, MyCity fejlesztési projektek nélküli core tevekénységre adott eredmény-előrejelzését, 2019-ben pedig további eredménynövekedést tud elérni a core tevékenységek terén
– írták.
Hozzátették, amennyiben változnak a szabályok, azok közép- és hosszú távon a hitelközvetítői piac konszolidációját eredményezhetik, ami növelheti a társaság piaci részesedését a jelzáloghitelezésben és részben vagy egészben ellensúlyozhatja a kieső árbevételt.
A korábbi közlése szerint a társaság nettó árbevétele 4,5 milliárd forintot tett ki az első fél évben, ami csaknem duplája a tavaly ugyanebben az időszakban elért 2,28 milliárd forintnak. A cég adózott eredménye 1,17 milliárd forint volt az első fél évben, 121 százalékkal nőtt 2017 azonos időszakához viszonyítva, amikor 554 millió forint adózott eredményt értek el.
A Duna House részvényeivel 2016. november 11. óta kereskednek a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában.
A papír ára a hétfői kereskedés végére 300 forinttal 3500 forintra gyengült,
az elmúlt egy évben a legmagasabb árfolyama 4340 forint, a legalacsonyabb 3453 forint volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.