A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 66,21 pontos, 0,18 százalékos csökkenéssel, 37 146,73 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 10 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Csillag Zsigmond, az OTP Treasury üzletkötője az M1 aktuális csatornán elmondta:
enyhe negatív hangulat volt tapasztalható mind az európai, mind a magyar tőzsdén, a BUX is csökkent. A vezető részvényék közül egyedül a Mol emelkedett, a legnagyobb esést pedig a Richter könyvelhette el.
Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője az MTI-nek kifejtette: eladói hullám jellemezte az európai piacokat a kötvényhozamok emelkedése miatt, amely a dollárnak is újabb lendületet adott. Míg a hozamemelkedés a defenzívebb papírokat hátrányosan érintette a nemzetközi piacon, addig a bankpapírokat támogatta. A BUX a nemzetközi trendekkel összhangban csökkent – tette hozzá.
Kifejtette: Jerome Powell, a Federal Reserve (Fed) elnöke szerdán úgy nyilatkozott, hogy amennyiben az amerikai gazdaság továbbra is ilyen kimagasló növekedési ütemet mutat, akkor elképzelhető, hogy a kamatemelések során az egyensúlyszintnek tartott kamatok fölé mennek azért, hogy megakadályozzák a gazdaság túlfűtöttségét. Ennek köszönhetően az amerikai hozamok „megugrottak”, ez támogatta a dollár erősödését is, amelynek következtében a részvénypiacok lefordultak – mondta az elemző.
A magyar tőzsdéről az elemző kifejtette: a leggyengébb teljesítményt a Richter mutatta, amely szerdán még megközelítette az 5500 forintos szintet, azonban csütörtökön lefordult és 5300 környékén mozgott. A Mol esetében a vevők megpróbálták a 3000 forintos szintet bevenni, az OTP esetében szintén az eladók domináltak.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3636,71 ponton zárt csütörtökön, ez 48,17 pontos, 1,34 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.