A tőzsdére került több millió új BIF-részvény, a szeptemberi zárt körű tőkeemelésnek nem volt árfolyammozgató hatása.
Mától lehet kereskedni a Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési Nyrt. (BIF) frissen kibocsátott részvényeivel a BÉT prémiumkategóriájában – döntött a magyar tőzsde vezérigazgatója. A BIF 2 870 244 új dematerializált, névre szóló törzsrészvények névértéke 100 forint.
A kibocsátással a BIF-részvények mennyisége a pesti börzén 28,7 millió darabra emelkedik. Az ingatlanfejlesztő cég szeptember 20-án jelentette be, hogy a zárt körű alaptőke-emelését a cégbíróság bejegyezte.
A mostani részvénymennyiség 10 százalékát kitevő, újonnan kibocsátott értékpapírok teljes egészében a Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt. tulajdonába kerültek.
A kibocsátási ár részvényenként 2000 forint volt, így a teljes részvénycsomagot nem egészen 5,8 milliárd forint pénzbeli hozzájárulás fejében jegyezte le az új nagyrészvényes. A Takarékszövetkezeti Bank már a cégbírósági bejegyzést megelőzően megfizette a tőzsdei részvénytársaságnak a teljes összeget, amelyből 287 millió forint a cég alaptőkéjét növelte, míg mintegy 5,5 milliárd forint a tőketartalékba került.
A részvények kibocsátásáról és a részvényes személyének a kijelöléséről a társaság igazgatósága döntött a közgyűlés felhatalmazása alapján.
A BIF azzal indokolta a cég alaptőkéjének a felemelését és a Takarékszövetkezeti Bank kiválasztását, hogy ilyen módon egyrészt az ingatlanfejlesztő társaság elnyeri egy stabil, hazai intézményi befektető támogatását tervei megvalósításához, másrészt a tőkeemeléssel a működését segítő nagy összegű friss forráshoz jut.
A teljes cikk a Világgazdaság szerdai számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.