BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Triplázott a 4iG októberben

Szárnyaltak az elmúlt hónapban a 4iG részvényei, öt alkalommal is csaknem 20 százalékos volt a napi árfolyam-emelkedés.

Egy hónap alatt a háromszorosukra drágultak a 4iG-részvények a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT). A szeptembert még 386 forinton fejezték be az informatikai társaság papírjai (az október 3-án végrehajtott részvénytizedeléssel korrigálva), az elmúlt hónapot viszont már 1180 forinton, ezzel 205,7 százalékos havi szárnyalást produkáltak. A hónap utolsó kereskedési napján sem állt meg a lendület, sőt: a 4iG-részvények a lehetséges napi maximummal, több mint 19 százalékkal meneteltek szerdán, 587 millió forintos forgalom mellett. Az 1180 forintos szerdai záróár egyben új történelmi rekord is, amellyel az október 18-i 1040 forintos eddigi csúcs dőlt meg.

Három leányvállalatát készül magába olvasztani a társaság
Fotó: Shutterstock

A részvények a múlt hónapban öt alkalommal is a lehetséges napi maximumértékkel (20 százalékkal) vagy azt megközelítő ütemben emelkedtek. Az év elejétől pedig már 475,6 százalékos, míg egyéves távlatban 490 százalékos hozamot realizálhattak a 4iG részvényesei. A társaság tőzsdei kapitalizációja a jelenlegi árfolyam szerint már 18,61 milliárd forintra rúg, amivel olyan cégeknél értékeli többre a 4iG-t a piac, mint például a 17,3 milliárd forintot érő ANY Biztonsági Nyomda vagy a 17,5 milliárdra taksált Rába.

A BÉT október 29-i keltezésű összesítése szerint a 4iG-részvények 63,1 százaléka koncentrálódik a Konzum csoporthoz tartozó befektetők körében, ám az október 31-i, több mint 19 százalékos rali alapján nem zárható ki, hogy ez az arány tovább növekedett az elmúlt napokban. Október 3-a és 29-e között a közkézhányad 41,58 százalékról 36,9 százalékra csökkent.

A januárban még 200 forint környékén mozgó 4iG-részvények akkor kerültek először a befektetői érdeklődés középpontjába, amikor kiderült, hogy az Opus Global és a Konzum két magántőkealapja meghatározó részesedést vásárolt az informatikai vállalatban. Hivatalosan június elején jelentették be a cég feletti irányítás megszerzését, ezt követően október elejéig a 400 forintos szint közelében oldalazott az árfolyam, majd meredek emelkedés következett.

A teljes cikk a Világgazdaság hétfői számában olvasható

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.