BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Erősen kezdte az évet a Budapesti Értéktőzsde

A jegyzés ismét a decemberi csúcs közelében mozog, a tavaly januári történelmi csúcs eléréséhez azonban ezt még meg kell haladnia.

Az amerikai S&P 500 tőzsdeindex pozitívan indította az évet. Miután az esés a 2009 óta tartó hosszú távú emelkedő trendvonal közelébe ért, onnan emelkedett, és a 2440 közelében húzódó szinten megtámaszkodva az új esztendő első napjaiban ismét emelkedni tudott 2595 közelébe. Az év tehát jól indult, és az első napok teljesítménye arra enged következtetni, hogy az egész esztendő pozitív zárást hozhat.

Ami a továbbiakat illeti, rövid távon az indexnek a további emelkedéshez ki kell törnie abból a csökkenő trendcsatornából, amely 2018 októbere óta tereli lefelé a tőzsdemutató értékét.

Egy kitörést követően 2635 közelében helyezkedik el az első akadály, ezt 2712 követheti. A harmadik a sorban a kétszáz napos átlag görbéje lehet, amely most 2743 közelében húzódik. Lefelé 2520, majd 2440 jelenthet támaszt. Bár az index ereje még kitarthat, a 2635 pontos szint átlépése nehéz lehet.

Fotó: VG

A német DAX 30 index, miután teljesítette a korábban jelzett, fej és vállak alakzatból számított célárfolyamot, a heti bázisú grafikonján látható trendcsatorna alsó széléről igyekszik emelkedni. Ha a jegyzésnek sikerül 10 737 fölé mennie, a

11 113 közelében húzódó ellenálláson nehéz lehet átkelnie, mivel ott több trendvonal és támaszszint is keresztezi egymást. Első körben ezért innen az index visszapattanhat. Ha az átlépés mégis sikerülne, azzal a 11 479 közelébe törhetne utat magának. Támasz 10 737 és 10 386 közelében van.

A BUX index szintén jól indította az évet a január 3-i megcsúszás után. A jegyzés ismét a decemberi csúcs közelében mozog, a tavaly januári történelmi csúcs (41 609) eléréséhez azonban ezt még meg kell haladnia.

Ellenkező esetben a 39 000–40 952 közötti sáv érdemes figyelemre, ez lehet ugyanis az index kereskedési sávja. A heti bázisú grafikonon jól látható, hogy egy kettős csúcs alakulhat ki, ami hosszabb távon negatív forgatókönyveket vetíthet előre.

A Mol árfolyama

A Mol részvényeinek árfolyama az év elejével visszatért a korábbi emelkedő trendbe, és meghaladta a legutóbbi csúcs értékét is, azon bázist épített magának. A tavaly novemberi csúcs (3347) elérésétől már csak a 3277 közelében lévő ellenállás választja el a kurzust. Ha a jegyzés ismét kiesne az emelkedő trendből, a csökkenés előtt 3136 és 3066 közelében vannak az első lehetséges akadályok. Indikátoralapon kevés erő lehet a további emelkedésre.

Az OTP Bank részvényeinek jegyzése heti bázisú grafikonon, az indexhez hasonlóan – természetesen nem véletlenül –, szintén kettős csúcsot építhet. Ez a fentihez hasonlóan negatív jövőképet sejtet. Rövid távon a kurzus – a tavalyi esztendő január–áprilisi időszakához hasonlóan – a 11 778–11 325 (11 188) közötti sávba szorulhat. Minél tovább tart a sávban történő oldalazás, annál inkább növekszik annak az esélye, hogy az adott sávból lefelé fog kilépni a papír. Ekkor a legközelebbi támasz 10 970 lehet. A kétszáz napos átlag 10 665 közelében mozog pillanatnyilag. Az indikátorok nem mutatnak jelentősebb erőt a további emelkedéshez. Az árfolyam és az RSI között negatív divergencia is mutatkozik.

A teljes cikk a Világgazdaság hétfői számában olvasható

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.