Az Alteo 18 milliárd 891 millió forintos árbevételt ért el 2018-ban az előzetes számok alapján, amely 502 millió forintos növekedést jelent az előző évi bázisidőszakhoz képest. A társaság 557 millió forintos nettó eredmény mellett, 1 milliárd 828 millió forintos EBITDA-értékkel zárta a tavalyi évet – áll az energetikai vállalatcsoport 2018-as évre vonatkozó nem auditált pénzügyi eredményeit bemutató befektetői prezentációjában.
Emellett a 2017-2019-es stratégia keretében a tavalyi év végéig már több mint 12 milliárd forintnyi befektetést és beruházást indított el a társaság, amelyek zöme a tervek szerint 2019 első félévének végére be is fejeződik. Ezzel elérte a 2016-ban végrehajtott részvénykibocsátás során célul kitűzött befektetési volument.
A Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriás kibocsátója által frissen közzétett befektetői prezentáció szerint a 2018-as évben közel fél milliárd forinttal növelte árbevételét a vállalat, amely 3 százalékos emelkedést jelent az előző évi eredményekhez képest. Az árbevétel növekedése leginkább a villamosenergia és földgáz kiskereskedelmi szegmens 35 százalékos bővülésének köszönhető.
Az energetikai társaság EBITDA-értéke 1 milliárd 828 millió forint volt 2018-ban, amely 6 százalékos csökkenésnek felel meg a 2017-es eredményekhez képest.
A kis mértékű visszaesést elsősorban a KÁT-ból kiesett ácsi, pápakovácsi és jánossomorjai szélerőművek és a gibárti vízerőmű alacsonyabb EBITDA-ja, a megnövekedett CO2 ráfordítások és egyes 2017-ben elszámolt egyszeri kedvező tételek bázist növelő hatásai okozták.
A 2018-as év leginkább az építkezésről szólt az Alteónál – folytatódott a beruházások és befektetések időszaka a 2017-2019-es befektetési stratégiával összhangban. A 2018. végéig elindított befektetésekkel, valamint a folyamatban lévő beruházásokkal a cég 2019 első félévének végére eléri a 2016-ban végrehajtott részvénykibocsátás során célul kitűzött befektetési volument – a közel 12 milliárd forintot. Tavaly a saját kivitelezésű, elsősorban naperőmű beruházásokra koncentrált a Csoport, a már meglévő üzletágak stabil és eredményes működtetése mellett.
A létrejött befektetéseknek és a folyamatban lévő új fejlesztéseknek köszönhetően az Alteo fotovoltaikus portfoliója 2019 nyarán már el fogja érni a 20 megawattot.
A naperőművi portfólió bővítése mellett 2018-ban szintén nagy hangsúlyt kapott az Energiatárolási célú akkumulátoros K+F+I projekt, amelynek legfontosabb szakasza már lezárult, augusztusban ugyanis elkészült az akkumulátoros villamosenergia-tároló létesítmény.
Az energiatároló megvalósítására, tesztüzemére és integrációjára közel 500 millió forintot nyert a vállalat a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal pályázatán.
A projekt keretében további kisebb fejlesztések még zajlanak, ezek várhatóan az idei év végéig lezárulnak.
„Rendkívül aktív és eredményes évet tudhatunk magunk mögött – a tavalyi év leginkább a tőkeigényes beruházásokról és a kivitelezési munkálatokról szólt. Az idei évben elért beruházások révén megteremtettük a jövőbeni növekedés alapjait. Az elmúlt 2 év befektetései egyre inkább elkezdenek majd megtérülni a jövő években, ezáltal eredményességünk tovább javul majd. Szerteágazó tevékenységünk számos területén értünk el sikereket, amelyeket előzetes számaink is igazolnak” – mondta ifj. Chikán Attila, az Alteo vezérigazgatója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.