Néhány hét alatt kiárazta a piac az Est Mediából az Andy Vajna beszállásával szerzett nyereséget. Az egy évvel ezelőtt még az elkülönített részvények karanténjában sínylődő társaság csak tavaly ősszel jutott túl a csődegyezség sikeres végrehajtásán, és akkor kapott lendületet a jegyzés, amikor októberben Vajna 5 százalék feletti részesedést szerzett. Az új nagytulajdonos megjelenése 106 forintról 177 forintig repítette a kurzust. Ezt ugyan lecsorgás követte, ám az idei év első heteiben is stabilan 135 és 150 forint között jegyezték a papírt.
Vajna halálhírére 103 forintig zuhant a papír, ahonnan ugyan még visszakapaszkodott 126 forintig az árfolyamot erősítő nyilatkozatok hatására, ám ott nem tudott gyökeret verni, s a napokban 100 forint alá csúszott a kurzus.
A mostani kurzusnak köze lehet a bizonytalansághoz, de nem kommentáljuk az árfolyammal kapcsolatos eseményeket – mondta a Világgazdaságnak Balázs Csaba, az Est Media egyetlen munkatársa, aki egyúttal a Park Teniszklub Zrt. révén csaknem 20 százalékos befolyással rendelkezik, és mint a társaság legnagyobb tulajdonosa, változatlanul hosszú távú befektetésként tekint a részvénycsomagjára. Hozzátette: az Est Media most is ugyanolyan potenciális befektetési célpont, mint korábban, ami eddig benne volt, az lehetőségként továbbra is benne van. Folyamatosan tárgyalnak a befektetőkkel, és a társaságot olyan állapotban tartják, hogy fogadókész legyen a tőkebefektetésekre. Véleménye szerint a piaci hangulat most kedvezőbb, mint korábban, amit az AutoWallis eddigi teljesítménye is jelez.
A BÉT a tavalyi negyedik negyedéves forgalmi adatok szerint januárban likvidnek minősítette az Est Media törzsrészvényeit. Likvidnek azok az értékpapírok számítanak, amelyek napi átlagos forgalma meghaladja a 100 millió forintot. Ráadásul ezt a minősítést csak nyolc részvény kibocsátója mondhatja magáénak. Ezt akár a BÉT Prémium kategória előszobájának is tekinthetnénk. Korábban szóba is került, hogy az Est Media már idén februárban megfelelhet a prémiumkövetelményeknek, és ha ez így lesz, akkor a társaság kéri az átsorolását.
Nos, Balázs Csaba most úgy nyilatkozott a Világgazdaságnak, hogy amíg nem találnak új nagybefektetőt, addig nem kérik a Prémium kategóriába sorolást.
Egyrészt most fontosabbak a fundamentumok, másfelől, a likvid minősítés önmagában is erős jelentéssel bír. Annál is inkább, mert ezt nem a társaság számolta ki magának, hanem a BÉT. Így már most is előkelő körökben forog a részvény.
A teljes cikket a Világgazdaság szerdai számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.