A San Franciscói székhelyű vállalat összesen 207 millió részvényt készül kibocsátani, ebből 27 milliót nagybefektetőknek ad el. A papírok az UBER ticker kóddal kerülnek be a New York-i tőzsde kereskedésébe, a tervek szerint még május elején.
Ha a részvények kibocsátási árfolyamát az ársáv felső határában állapítják meg, az azt jelentené, hogy az Uber 10,35 milliárd dollárt gyűjt, és piaci tőkeértéke 91,5 milliárd dollárt ér el.
Ez lesz a legnagyobb értékű elsődleges részvénykibocsátás az Egyesült Államokban azóta, hogy az Alibaba kínai e-kereskedelmi óriásvállalat 2014-ben bevezette részvényeit a New York-i tőzsdére.
Az Uber a tavalyi évet 3,03 milliárd dollár egyszeri tételek nélküli veszteséggel zárta, az oroszországi és délkelet-ázsiai érdekeltségeinek eladásait figyelembe véve ugyanakkor 997 millió dollár nyereséget ért el. Bevétele 11,3 milliárd dollár volt, 42 százalékkal több az egy évvel korábbi 7,9 milliárd dollárnál.
A SEC-hez benyújtott kérelemben szereplő adatok szerint az idei első negyedévet 3 milliárd dolláros bevétel mellett 1 milliárd dolláros veszteséggel zárta a vállalat.
Az Uber 65 ország közel 700 városában van jelen. Tavaly 91 millióan használták szolgáltatásait világszerte, ez 34 százalék növekedés az egy évvel korábbihoz képest.
Az Uber legnagyobb vetélytársa az észak-amerikai piacon a Lyft, amely március végén hajtott végre elsődleges részvénykibocsátást (IPO). A kibocsátási árfolyam 72 dollár volt, amely alapján 24,3 milliárd dollárt ért a teljes vállalat. A részvény csütörtökön 56,34 dolláron zárta a kereskedést a New York-i tőzsdén. Az árfolyamgyengülést részben az a félelem váltotta ki, hogy a Lyft nem lesz képes nyereségessé válni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.