BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kilenchavi mélyponton a forint

Csökkenéssel zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék pénteken: Londontól Milánóig mínuszban fejezték be a kereskedést. Esett a BUX is.

Enyhe csökkenéssel zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék pénteken, a befektetőket aggasztja az amerikai-kínai kereskedelmi viszály fokozódása, a brit EU-tagság megszűnését (Brexit) övező bizonytalanságok és a közel-keleti helyzet éleződése.

  • A londoni FTSE-100 mutató 0,07 százalékos,
  • a frankfurti DAX-index 0,58 százalékos,
  • a párizsi CAC-40 index pedig 0,18 százalékos
  • mínuszban zárt. Milánóban 0,22 százalékkal, Madridban pedig 0,26 százalékkal esett az irányadó tőzsdemutató. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,36 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,32 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,38 százalékkal csökkent.

    Mínuszban fejezte be a hetet a BUX

    A BÉT részvényindexe 1,02 százalékos csökkenéssel, 39 877,82 ponton zárt pénteken.

    Pénteken megszakadtak az áprilisban kezdett tárgyalások a Theresa May vezette konzervatív párti kormány és az ellenzéki brit Munkáspárt között a Brexit feltételrendszerét rögzítő megállapodás elfogadásáról. Jeremy Corbyn, a Labour vezetője úgy fogalmazott, hogy a kormány instabillá vált helyzete és cselekvőképességének eróziója kikezdte az abba vetett bizalmat, hogy lehetséges bármiféle kompromisszumos megállapodás elérése.

    A nap legnagyobb vesztese a Thomas Cook brit utazási iroda, amelynek árfolyama majdnem 40 százalékkal, 11,80 fontra, 2012 júliusa óta a legalacsonyabb szintre zuhant. A Citigroup elemzői eladásra rontották a vállalat ajánlását csütörtökön az újabb profit figyelmezetés kiadása után, a célárat pedig zéróra csökkentették.

    Miközben az Egyesült Államok és a Kína közötti kereskedelmi háború tovább dagad a Huawei Technologies kínai óriásvállalatot sújtó amerikai szankciók nyomán, Donald Trump amerikai elnök úgy döntött, hogy 180 nappal elhalasztja a döntést a külföldről behozott autókat és autóalkatrészeket sújtó védővámok bevezetéséről, hogy több időt hagyjon az Európai Unióval és a Japánnal folytatott kereskedelmi tárgyalásokra.

    New Yorkban az európai tőzsdezárás idején a Dow Jones ipari átlag 0,06 százalékos, az S&P 500-as index pedig 0,01 százalékos pluszban, míg a Nasdaq-piac összetett mutatója 0,23 százalékos mínuszban állt.

    Olaj, arany, deviza

    A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára egymással ellentétesen mozog.

  • A júliusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,39 százalékos mínuszban, 72,34 dolláron, míg
  • a júniusi szállítású WTI 0,33 százalékos pluszban, 63,08 dolláron forgott.
  • A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára júniusi szállításra 0,77 százalékkal 1276,35 dollárra süllyedt.

    Egy euróért 1,1162 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon, 0,09 százalékkal gyengült a közös európai fizetőeszköz.

    A forintnak is volt már jobb napja

    Gyengült a forint a bankközi piacon a főbb devizákkal szemben péntek este a reggeli szintekhez képest. Az euró jegyzése 326,09 forintra emelkedett este negyed nyolckor a reggel nyolc órakor jegyzett 324,70 forintról.

    A forint árfolyama pénteken kilenchavi mélypontot ért el az euróval szemben.

    Az euró pénteken 324,40 forint és 326,51 forint között mozgott.

    A forint árfolyamának alakulása az euróval szemben az elmúlt évben
    Fotó: TradingView

    A svájci frank árfolyama 288,08 forintról 288,94 forintra, a dolláré pedig 290,55 forintról 292,08 forintra emelkedett.

    Címoldalról ajánljuk

    Tovább a címoldalra

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.