A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 1,02 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 1,01 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 1,31 százalékkal emelkedett.
A nap nyertesei a nyersanyagipari és a technológiai cégek voltak, alindexük 1,74, illetve 1,8 százalékkal emelkedett.
Múlt héten pénteken megállapodás nélkül ért véget az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalások tizenegyedik fordulója Washingtonban, és életbe léptek a 25 százalékra megemelt pótvámok évi 200 milliárd dollár értékű kínai importtermékre. Válaszul Kína június elsejétől ugyancsak megemeli több ezer amerikai importcikk pótvámját.
Kedden a Twitteren Donald Trump amerikai elnök ismét megvédte a Kínával kapcsolatos politikáját, ugyanakkor azt ígérte, hogy hamarosan megállapodásra jut Hszi Csin-ping kínai elnökkel. A kínai külügyi szóvivő pedig arról beszélt, hogy Kína és az Egyesült Államok a tárgyalások folytatásában egyezett meg.
Európában az egyes vállalatok közül a Bayer német vegyipari és gyógyszeripari konszern 2,09 százalékos mínuszban, 55,29 eurón zárt Frankfurtban annak nyomán, hogy egy kaliforniai bíróság 2 milliárd dolláros kártérítést ítélt meg egy házaspárnak, amelynek tagjai azt állították, hogy a Bayer amerikai leányvállalata, a Monsanto Roundup nevű gyomirtójától betegedtek meg rákban.
A müncheni székhelyű Allianz, Európa legnagyobb biztosítója 1,26 százalékkal drágult, miután első negyedéves gyorsjelentésében a vártnál nagyobb, 1,96 milliárd eurós nyereségről számolt be, és megerősítette idei céljait.
A Volkswagen konszern 0,75 százalékos pluszban zárta a napot, miután a vállalat vezérigazgatója megerősítette, hogy felgyorsítják a teherautó és busz üzletágat is magában foglaló leányvállalat, a Traton elsődleges részvénykibocsátását és még a nyári szünet előtt tőzsdére viszik a céget.
A Vodafone brit mobilszolgáltató 3,7 százalékot veszített értékéből, miután éves gyorsjelentésében közölte, hogy a nyereség egy részét adósságainak törlesztésére fordítja, így kevesebb osztalékot fizet.
A Thyssenkrupp német iparvállalat árfolyama 3,1 százalékkal esett, miután veszteséges negyedévről számolt be pár nappal azután, hogy feladta a kettéválasztására vonatkozó tervét.
New Yorkban az európai tőzsdezárás idején a Dow Jones ipari átlag 1,25 százalékos, az S&P 500-as index 1,23 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 1,43 százalékos pluszban állt.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára emelkedik.
A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára júniusi szállításra 0,45 százalékkal 1296,00 dollárra süllyedt.
Egy euróért 1,1206 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon, 0,15 százalékkal gyengült a közös európai fizetőeszköz.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 453,21 pontos, 1,12 százalékos csökkenéssel, 40 084,64 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma az átlagosnál magasabb, 21,7 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége gyengült az előző napi záráshoz képest.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.