BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Csak Frankfurt örülhetett a nap a végén

Alacsony forgalomban túlnyomórészt enyhe veszteségben zártak a főbb nyugat-európai tőzsdék szerdán, a G20-csoport várva várt csúcstalálkozójának kezdete előtt egy nappal.

  • Egyedüli kivételként Frankfurt kis nyereségben fejezte be a napot, a DAX-30 index 0,11 százalékkal nőtt.
  • A londoni FTSE-100 mutató 0,06 százalékos,
  • a párizsi CAC-40 index pedig 0,25 százalékos mínuszban zárt.
  • Milánóban 0,28 százalékkal,
  • Madridban pedig 0,01 százalékkal esett az irányadó tőzsdemutató.
  • A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,31 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,30 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 0,04 százalékkal csökkent.

    Alig mozdult szerdán a BUX

    A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 0,01 százalékos emelkedéssel zárt. A vezető részvények az OTP kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

    Az ingatlanpiaci, az egészségügyi és a közszolgáltató vállalatok voltak a nap vesztesei, míg a pénzügyi, az autóipari és az energetikai vállalatok a felülteljesítők közé kerültek.

    A svájci gyógyszergyártók közül a Novartis árfolyama 2 százalékkal, a Roche-é pedig 0,7 százalékkal esett, míg a zürichi SMI-index 0,41 százalékos mínuszban zárt, miután az európai értéktőzsdék arra készülnek, hogy megszüntessék a svájci vállalatok részvényéivel való kereskedést július 1-jén, ha az Európai Unió és Svájc addig nem tudja megkötni a kétoldalú kapcsolataikat átfogóan szabályozó megállapodást. A tőkepiacok ekvivalenciáját elismerő egyezség hatálya június 30-án jár le. Nagyjából 250 vállalat kerülhet bajba, olyanok, mint például a Nestlé vagy az UBS.

    A páneurópai indexek már a negyedik egymást követő napot zárták mínuszban, és jó úton haladnak afelé, hogy veszteségre váltsanak a héten, miután az előző három hétben felfelé húzták az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalások újraindításához és a nagy jegybankok újabb gazdaságélénkítő intézkedéseihez fűzött remények.

    A tőzsdék már reggel csökkenéssel nyitottak, miután Jerome Powell, az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve elnöke kedden lehűtötte a közeli kamatcsökkentéssel kapcsolatos reményeket. A Fed függetlenségét hangsúlyozva Powell óva intett attól, hogy „rövid távú politikai érdekeknek” rendeljék alá a monetáris politikát.

    A kockázatvállalási hangulatot azonban javította délután, és rövid időre emelkedtek is az indexek, miután Steven Mnuchin amerikai pénzügyminiszter a CNBC-nek nyilatkozva kijelentette, az Egyesült Államok és Kína közel áll egy kereskedelmi megállapodás eléréséhez. Mnuchin bízik abban, hogy Donald Trump amerikai és Hszi Csin-ping kínai elnök a hét végén Oszakában személyes találkozójukon átlendítik a holtponton a tárgyalásokat.

    New Yorkban az európai tőzsdezárás idején a Dow Jones ipari átlag 0,16 százalékos, az S&P 500-as index 0,13 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója 0,58 százalékos pluszban állt.

    Olaj, arany, deviza

    A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára egyhavi csúcsra emelkedett, miután az amerikai kormány energiaügyi tájékoztató hivatala (EIA) szokásos heti jelentésében arról számolt be, hogy a kereskedelmi olajtartalékok a vártnál jóval nagyobb mértékben, 12,78 millió hordóval a rekordnagyságú export következményeként.

  • A szeptemberi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 2,19 százalékos pluszban, 65,69 dolláron, míg
  • az augusztusi szállítású WTI 2,97 százalékos nyereségben, 59,55 dolláron forgott.
  • A New York-i árupiacon az arany unciánkénti ára augusztusi szállításra 0,23 százalékkal 1415,45 dollárra csökkent.

    Egy euróért 1,1383 dollárt adtak a nemzetközi bankközi piacon, 0,15 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszköz.

    Címoldalról ajánljuk

    Tovább a címoldalra

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.