A tárcavezető hangsúlyozta, az amerikai kormányzat álláspontja szerint egy ilyen virtuális pénz alkalmas lehet az adóhivatal kijátszására vagy akár pénzmosásra is.
A pénzügyminisztérium rendkívüli módon aggódik a Libra miatt, amelyet nemcsak pénzmosásra lehetne felhasználni, hanem a terrorizmus támogatására is
– fogalmazott újságíróknak Mnuchin. Hozzáfűzte: a Facebook vezetőinek „sokat kell majd dolgozniuk, hogy meggyőzzék a Trump-kormányzatot” e virtuális pénz biztonságosságáról. A Librára, mint mondta, nagyon erős szabályozást kell kidolgozni. Mnuchin emlékeztetett arra is, hogy a bitcoint – amely az első és máig legfontosabb kriptopénz – gyakran használták fel törvénytelen pénzügyi tranzakciókra, köztük adócsalásra, zsarolásra, és kábítószer-kereskedelemre. Egyúttal aggodalmát fejezte ki a bitcoin spekulatív jellege miatt is.
A miniszter leszögezte: a pénzügyminisztérium ugyan szívesen lát a pénzügyi rendszer hatékonyságát javító „felelősségteljes újításokat”, ám – mint fogalmazott – „a tárca célja a pénzügyi rendszer integritásának megőrzése”. Ezt nemzetbiztonsági kérdésnek nevezte. Hozzáfűzte:
az én felelősségem a pénzünk védelme, és nagyon komolyan veszem a dollár tartalékvaluta szerepét.
David Marcus, a Facebook egyik vezetője – aki a libra-terv vezetője – kedden jelenik meg egy szenátusi bizottság előtt, hogy beszámoljon cége nagy vitát és berzenkedést kiváltó virtuális pénzzel kapcsolatos terveiről. Amerikai sajtóértesülések szerint a Facebook addig nem indítja meg a Libra forgalmát, amíg nem kapja meg a szükséges hatósági jóváhagyást, és Marcus a keddi szenátusi meghallgatáson szintén ezt az álláspontot képviseli majd.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.