A megállapodás fő célja a tőzsdék piacainak támogatása és annak elősegítése, hogy a helyi befektetők minél jobban megismerjék a másik fél platformjait. A megállapodás újabb mérföldkövet jelent a magyar és a kínai tőkepiaci kapcsolatok kiépítésében, amely 2017-ben, a BÉT és a Bank of China által kötött megállapodással vette kezdetét, majd 2018-ban, a Sanghaji Értéktőzsdével közös fejlesztésekkel folytatódott.
A BÉT és az SZSE által aláírt megállapodás keretében a két tőzsde közösen kínai és magyar indexkövető termékek kialakításán kezd el dolgozni, amelyeket bevezetnek a tőzsdéikre. A dokumentum magában foglalja azt is, hogy a BÉT csatlakozik a magyar és kínai vállalatok, tőkepiaci szereplők és befektetők kapcsolatépítésének teret biztosító V-Next platformhoz. A közös kutatások és tanulmányok készítése, a tőzsdei kereskedési adatok megosztása és a piacok összekapcsolási lehetőségeinek vizsgálata szintén az együttműködés részét képezik.
A Sencseni Értéktőzsde a Sanghaji Értéktőzsde mellett egyike Kína két meghatározó tőzsdéjének. Piaci kapitalizációját tekintve a 8. legjelentősebb tőzsde a világon, amely kulcsszerepet töltött be abban, hogy az elmúlt években Ázsia, azon belül is Kína az új részvénykibocsátások domináns szereplőjévé váljon. A Sencseni Értéktőzsde mind az IPO-k számát, mind a méretét tekintve az élvonalban helyezkedik el:
2018-ban 46 új részvénykibocsátásnak adott otthont, összesen 7,6 milliárd dollár értékben, 2017-ben pedig 226, összesen 13,7 milliárd dollár értékű IPO-val világelső volt.
A Kína és Magyarország közötti tőkepiaci együttműködés 2017 elején, a BÉT és a Bank of China közötti együttműködési megállapodással indult. A Budapesti Értéktőzsde 2018 májusában kötött stratégiai megállapodást a Sanghaji Értéktőzsdével, amelynek legfőbb célja a befektetési termékek közös fejlesztése, illetve a tőkepiaccal, a tőzsdei működéssel és a szabályozással kapcsolatos információcsere. Júniusban a kínai-magyar tőkepiaci együttműködés jegyében rendezték meg az első Hungary Investor Day-t Sanghajban, amelynek célja a kínai-magyar gazdasági együttműködés szorosabbra fűzése volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.