A páneurópai FTSE EuroFirst 300 és Stoxx Europe 600 indexek 0,29 és 0,28 százalék veszteségben álltak az európai kereskedési idő végén, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,17 százalékkal csökkent.
alacsonyabban fejezte be a pénteki kereskedést. Madridban 0,05 százalék, Milánóban 0,23 százalék indexcsökkenéssel zárt a tőzsde.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 0,27 százalékos emelkedéssel, 40 826,33 ponton zárt pénteken.
A tőzsdei befektetők egyelőre nem bíznak abban, hogy az Egyesült Királyság rendezett európai uniós kiválásának feltételeit rögzítő szerződést a brit parlament is jóváhagyja szombatra összehívott rendkívüli ülésén.
Csalódást okozott a kínai gazdaság harmadik negyedéves teljesítménye is: a pénteken közölt adatok szerint éves összevetésben 6,0 százalékkal gyarapodott a hazai össztermék, gyengébb ütemben az elemzők által várt 6,1 százaléknál, illetve az előző negyedévben mért 6,2 százaléknál.
A nap egyik legnagyobb vesztese a francia Renault volt visszafogott idei eredmény előrejelzése miatt. A Renault részvényének 12 százalékos gyengülése az egész autóipari ágazatot megterhelte.
Az olajár vegyesen alakult,
A Brent 1,3 százalék, a WTI 0,9 százalék heti veszteségben állt az amerikai kereskedés kezdetén. Az olaj árát a világgazdasági növekedés ütemével, így az olajkereslet ütemével szembeni aggodalmak nyomták le a héten.
Az euró a Brexit-megállapodás hírére erősödött, az eurót 0,17 százalékkal jegyzik erősebben 1,1140 dolláron. Az euró jegyzése egy hónapja első alkalommal emelkedett 1,1100 dollár fölé.
Az arany spot ára 0,04 százalékkal unciánként 1191,33 dollárra csökkent.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.