Az emberek jólétéhez, a gazdasági növekedéshez és a stabilitáshoz is sokat adnak a biztosítók – mondta Varga Mihály, pénzügyminiszter, a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) konferenciáján. Az egészség-, a vagyon-, az életbiztosítás területén van tere a növekedésnek, még nem értük el az európai átlagot.
A pénzügyi tudatosságra egyre nagyobb hangsúlyt fektetünk, ami alapja a biztosítások terjedésének.
A biztosítói ágazat indikátorként jelzi a gazdaság állapotát, mivel Magyarországon egyre több biztosítási szerződést kötnek – hangsúlyozta Varga Mihály. Tavaly a díjbevétel meghaladta az 1000 milliárd forintot, ráadásul a jövedelmezőség is pozitív képet mutat. 1400 milliárd forint állampapír van a biztosítóknál, ezzel hozzájárulva az államháztartás stabilitáshoz.
Ez alapján nem csoda, hogy Európában dobogósok vagyunk a gazdasági növekedés szempontjából.
Az emberek nem a jövőjüket élik fel a fogyasztással, hanem a reálkereset növekedésének köszönhetően pótolják a halasztott fogyasztásukat, emellett a megtakarítások is bővültek
– hívta fel a figyelmet a pénzügyi tárca vezetője. A háztartások ismét növelték a nettó vagyonukat, 3000 milliárd forinttal bővültek. A pénzügyminiszter hangsúlyozta:
a nyugdíjbiztosításos szerződések száma meghaladja a 300 ezret, ha lehetséges, az ehhez kötődő kedvezményeket szeretnénk bővíteni.
A magyar gazdaság megfelelő alapot kínál a biztosítási szektor fejlődéséhez, amelynek díjbevétele tavaly meghaladta az ezermilliárd forintot és idén további 10 százalékkal nőtt, első félévi adózott eredménye pedig elérte a 40 milliárd forintot – idézi a Pénzügyminisztérium közleménye Varga Mihályt.
A biztosítási szektor teljesítményéhez a folyamatosan növekvő foglalkoztatás, az emelkedő keresetek és fogyasztás, valamint az erősödő pénzügyi tudatosság is hozzájárult – ismertette a pénzügyminiszter. Mint mondta: ezzel párhuzamosan gyors ütemben gyarapodtak a megtakarítások is, a III. negyedévi pénzügyi számlák szerint a háztartások finanszírozási képessége elérte a GDP 5 százalékát. A pénzügyminiszter felhívta a figyelmet, hogy a magyar gazdaság szereplőinek érdeke a lakosság pénzügyi ismereteinek bővítése és az öngondoskodás ösztönzése, mert ez hozzájárul a gazdaság növekedéséhez, valamint a pénzügyi intézményrendszer fejlődéséhez is. Ezért fogadta el a kormány a lakosság pénzügyi tudatosságának fejlesztéséről szóló hétéves stratégiát, amelynek köszönhetően a családok megtakarításai érdemben javultak. A miniszter fontosnak nevezte a pénzügyi tudatosság köznevelésbe történő beépítését, és emlékeztetett a témában indított rendezvénysorozatra, amelynek keretében idén 1200-nál is több iskola 200 ezer tanulója vett részt pénzügyi ismeretterjesztő programokon. (PM)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.