fejezte be a napot.
Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,08 százalékos veszteséggel zárta a kereskedést.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe 0,93 százalékos csökkenéssel zárt hétfőn. A vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek a pénteki záráshoz képest, a legnagyobb mértékben az OTP esett.
Hétfőn részben az amerikai-kínai kereskedelmi konfliktusokat övező befektetői aggodalmak befolyásolták a tőzsdei árfolyamok alakulását az európai piacokon. Donald Trump amerikai elnök múlt pénteken azt nyilatkozta, hogy nem egyezett bele a pótvámok megszüntetésébe, ellentmondva az egy nappal korábbi jelentéseknek, miszerint a kínai kereskedelmi minisztérium szóvivője közölte, az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalásokon elért eredmények függvényében szakaszosan megszüntetik az egymás termékeire korábban bevezetett pótvámokat.
Az európai tőzsdezárás után a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,07 százalék pluszban, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,28 százalék mínuszban volt, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,24 százalék csökkenést jelzett.
Az európai tőzsdezárás után az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 16 cent (0,26 százalék) mínusszal, 62,35 dolláron állt.
Az arany unciánkénti ára 0,47 százalékkal, 6,85 dollárral 1456,05 dollárra csökkent.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1034 dollárt adtak a délután fél négykor jegyzett 1,1035 dollár után.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.