Februárban 0,7 százalékkal, 6481 milliárd forintra csökkent a befektetési alapok vagyona – derül ki a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) friss adataiból. A befektetési jegyek népszerűsége ugyan februárban is kitartott, ám
hiába helyeztek el a megtakarítók több mint 50 milliárd forintot a befektetési alapokba, a globális tőkepiaci korrekció és a forintgyengülés ennek kétszeresét rögtön ki is vette a zsebükből.
Az árfolyamesés következtében 49 milliárd forinttal apadt a portfóliómenedzserek kezelésére bízott vagyon.
A pénzpiaci és a tőkevédett termékek kivételével minden kategória tőkeáramlása pozitív volt, vagyis szinte minden befektetési alapban növelték kitettségüket a megtakarítók.
A legtöbb friss tőke a vegyes alapokba érkezett az év második havában, a 25 milliárd forintos forrásbevonás hatását azonban a kedvezőtlenül alakuló hozamok teljes mértékben ellensúlyozták, így a részvényeket és a kötvényeket is tartó eszközosztály vagyona nem változott.
A hónap nyertesei a kötvény- és az ingatlanalapok voltak, amelyek a borúsra forduló piaci környezetben is helytálltak.
A két legnagyobb kezelt vagyonnal rendelkező eszköztípus állománya egyaránt 0,8 százalékkal növekedni tudott, a szerény, 6,7, illetve 5,6 milliárd forintos új lekötés mellett ehhez a szerencsésen alakuló hozamok is kellettek.
A teljes cikket a Világgazdaság keddi számában olvashatja!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.