A befektetők továbbra is bizonytalanok a világ tőzsdéin, aggódnak a koronavírus terjedése, valamint ennek a gazdaságra gyakorolt negatív hatása miatt. Több elemzőház is csökkentette az amerikai vállalatok éves profitjára vonatkozó prognózisát, ami az elemzői konszenzus szerint 7 százalékkal növekedhet idén.
A koronavírus egyelőre inkább a kínálati oldalról veszélyezteti a gazdaság működését, mivel az üzemek bezárása és a termelés visszaesése fennakadásokat okozhat a globális ellátási láncokban.
Kínában a Bloomberg adatai szerint a kapacitáskihasználtság már a vírus kitörése előtti szint 70 százalékára emelkedett vissza, ám az Egyesült Államokban még nagy az esélye annak, hogy a fertőzöttek száma hirtelen megemelkedik, ami miatt elhúzódhat a kockázatkerülés a befektetők között.
A vállalat mellett nemcsak a stabil bevétele és majdnem 4 százalékos osztalékhozama szól, hanem az is, hogy Franciaország jelentősen elmarad azon céljától, hogy 2020 végére az energiatermelésének 23 százaléka megújuló alapú forrásokból származzon – 2018 végén ez csupán 16 százalék volt, így jelentős növekedési potenciállal számolhatunk a zöldenergiával foglalkozó cégeknél.
Az EDF elektromosáram-termelésének 90 százaléka zéró szén-dioxid-kibocsátással jár, és az energiamix 78 százalékát az atomenergia adja.
A vállalat az atomenergiára vonatkozó szabályozás változásából is profitálhat idén, most ugyanis csupán a megtermelt atomenergia 25 százalékát értékesítheti szabályozott árak mellett, ám ha az év második felében elfogadják az új törvénytervezetet, akkor a megtermelt nukleáris energia száz százalékát magasabb, rögzített árak mellett értékesíthetné a vállalat, ami tovább javíthatja az eredménytermelő képességét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.