Csökkenéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdeindexek csütörtökön, a hangulatot a koronavírusos fertőzöttek számának növekedése és a magas munkanélküliségi adatok egyaránt rontják.
Több amerikai állam – köztük Texas, Florida és Oklahoma – arról számolt be, hogy emelkedésnek indult a SARS-CoV-2 vírus által megfertőződöttek száma, ami kétségessé teszi a gazdaság gyors fellendülésének esélyét. Donald Trump amerikai elnök azonban szerdán kijelentette, hogy az Egyesült Államokban nem lesznek újra gyárbezárások.
Védőoltás vagy ennek az egészségügyi problémának valamilyen megoldása nélkül, a járvány továbbra is gondokat fog okozni még akkor is, ha az Egyesült Államokban és Kínában valószínűleg már lefordult a csúcsról
– véli Nate Fischer, a Strategic Wealth Partners nevű vagyonkezelő vezető befektetési elemzője.
A nagy nyugat-európai tőzsdéken is borúlátó a hangulat. Csütörtök délután fél négykor
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1225 dollárt adtak, 0,18 százalékkal erősödött az amerikai fizetőeszköz. A jenhez képest viszont 0,20 százalékkal gyengült a dollár, 106,78 jenen forgott.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára csökken.
Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,10 százalékkal, 1724,40 dollárra, az augusztusi szállítású aranyé pedig 0,31 százalékkal, 1730,15 dollárra nőtt a New York-i árupiacon.
Szerdán vegyesen zártak a New York-i tőzsdeindexek: a Dow Jones ipari átlag 0,65 százalékkal, 26 119,61 pontra, az S&P 500-as index pedig 0,36 százalékkal, 3113,49 pontra csökkent, míg a Nasdaq-piac összetett mutatója 0,15 százalékkal, 9910,53 pontra kúszott fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.