A nemesfémek összességében jól teljesítettek az elmúlt időszakban. Az arany után az aranybányarészvények is megindultak, és kitörtek a hosszú ideig ellenállást jelentő 2016-os lokális csúcsaikról. Ez arra utalhat, hogy
a piac kezdi elfogadni, hogy a nemesfémek ereje hosszabb távon fennmaradhat, így pedig a bányatársaságok profitabilitása is javulni fog.
A volatilisebb ezüst a februári–márciusi likvidációs pánikban nagy esést szenvedett el. Most azonban már újra az év eleji szinteknél jár az árfolyama, azonban a március óta felülteljesítő arannyal szemben a 2016-os csúcsát még nem érte el.
2008-ban hasonló volt a helyzet, kezdetben nagyot esett a nemesfémek, köztük az ezüst árfolyama is, de a jegybanki eszközvásárlás beindításával megfordult ez a trend. Az ezüst a 2008-as mélypontját követően csaknem 500 százalékkal drágult a következő három évben. Több párhuzam is van a tizenkét évvel ezelőtti és a mostani helyzet között. Akkor az amerikai jegybank mérlege több mint kétszeresére duzzadt, most szintén jó úton vagyunk afelé, hogy ezt elérjük.
A kamatok további csökkentésének lehetetlensége miatt a jegybankok még inkább az eszközvásárlás és az adósságmonetizáció eszközéhez kénytelenek folyamodni. Akkor mindenki inflációtól tartott, és most is felmerült ennek a lehetősége.
Abban az időszakban nem vált valóra az árnövekedés, és ez most is kérdéses.
Jelenleg több szempontból is eltérő a kép:
A járvány miatt beinduló deglobalizációs lépések szintén pozitívan hathatnak az általános árnövekedési ütemre. A jegybankok is inflációt szeretnének látni, rövidebb távon ugyanis a deflációtól való félelem nőtt meg a sokk hatására.
Az ezüst tehát jó pozícióban van, hogy profitáljon a következő hónapok folyamataiból.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.