Példa nélküli mozgásokat hozott a Covid–19-járvány a tőkepiacokon, ugyanakkor példa nélküli lehetőségeket is teremtett – írta múlt heti befektetői prezentációjában a J. P. Morgan (JPM), kiemelt helyet szentelve a Richter- és az OTP-részvényeknek.
A magyar hitelintézet részvénye a Kelet-Közép-Európa, Közel-Kelet és Afrika (CEEMEA) térség legizgalmasabb banksztorija, míg a gyógyszergyártó a szűkebb értelemben vett régiónk legígéretesebb befektetési ötlete
– vélik a J. P. Morgan elemzői.
Az OTP-részvényre 12 ezer forintos célár mellett felhalmozást ajánlottak, kiemelve, hogy a magyar bank hét darab, az elmúlt két évben lezárt akvizíciója a könyv szerinti értéken vagy az alatt valósult meg, és ezeken átlagosan 15 százalékos nyereséget érhetett el az OTP. Szintén pozitívum, hogy a pénzintézet az elmúlt négy évben átlagosan évi 18 százalékkal növelte az egy részvényre jutó saját tőke értékét, ami a CEEMEA-bankok közül a legdinamikusabb teljesítmény.
A 13,9 százalékos, bőven a törvényi minimum feletti CET1 tőkemegfelelési mutató kifejezetten erős, és hosszabb távon lehetőséget nyújt a hitelportfólió kockázatának csökkentése mellett arra is, hogy újra osztalékot fizessen a bank.
Ugyanakkor a J. P. Morgan nem vár rendkívüli osztalékfizetést a 2019-es eredményből.
Szintén a stabil helyzetre utal a bank 79 százalékos nettó hitel-betét és 169 százalékos likviditásfedezeti mutatója mellett az, hogy a 2008-as 25 százalékról 5 százalékra csökkent a bankközi és az intézményi finanszírozás aránya az összes eszközön belül.
A teljes cikket a Világgazdaság hétfői számában olvashatja!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.