Kifejezetten optimista a Generali Alapkezelő a nemrégiben történelmi rekordárfolyamra emelkedő Richter-részvény kilátásait illetően – mondta a Világgazdaságnak Vörös Benedek, az alapkezelő kiemelt portfóliómenedzsere. „12 hónapos időtávon 10 százalékos árfolyam-emelkedésre számítunk, célárunk 8000 forint” – tette hozzá.
A Generali várakozása szerint a Richter csúcskészítménye, a cariprazine-hatóanyagú Vraylar antipszichotikum Amerikában továbbra is gyorsuló ütemű keresletnek örvend majd, emellett ígéretesek a szer új piacai is:
a cariprazine bevezetése Szingapúrban és Thaiföldön is zajlik.
Az is fűti a várakozásokat a Vraylar-eladások alakulásával kapcsolatban, hogy a kereskedelmi partner – az AbbVie gyógyszergyártó – nagyobb értékesítési bevételt vár 2020-ra, mint amennyivel a Richter-menedzsment kalkulál.
A vírushelyzet alakulásától függően lehet felpattanás a nőgyógyászati termékportfólió forgalmában is. Vörös Benedek a Bemfolát emelte ki: a termék értékesítését idén erősen visszavetette a mesterséges megtermékenyítést végző egészségügyi intézmények bezárása, a kereslet azonban nem esett vissza, stabil szinten maradt.
A Generali szakértői a Richter piacait illetően kockázatként említették a gyengülő pályára került rubelt, az orosz és a FÁK-piacok makrogazdasági környezetét, valamint a Richter generikus termékeinek piacán erősödő árversenyt.
Nagyobb óvatosságra kell hogy intse a befektetőket a dollár-forint árfolyamkockázat: az árbevétel szemszögéből a Richter fő piaca immár az Egyesült Államok,
ha pedig az amerikai deviza gyengül a magyarral szemben, az erodálja a gyógyszergyártó dollárban keletkező bevételeinek értékét forintban.
„Ismert, hogy nemrég egy befektetési alap átlépte az 5 százalékos tulajdonosi küszöböt a Richterben. A Fidelity Internationalhez tartozó amerikai FMR példáját több befektetési alap vagy vagyonkezelő követheti. Vörös Benedek szerint akár még a Fidelity Limited is arra a következtetésre juthat, hogy érdemes Richter-részvényt venni. (A szigorú szabályozás szerint a befektetési csoport európai és amerikai érdekeltségei egymástól teljesen függetlenek, még egymás elemzési modelljeit sem ismerhetik.)
A Generali Alapkezelőnek a Budapesti Értéktőzsdén elérhető részvények közül a Richter az egyik favoritja.
Látványos ralin van túl a Richter az elmúlt hetekben, az árfolyam mozgása a szektorindexeket is felülteljesíti, ez utóbbi a magyar gyógyszergyártó részvényének relatív erejét is jól mutatja – mondta a Világgazdaságnak Cinkotai Norbert, a KBC Equitas vezető elemzője.
A befektetői bizalom indokolt, a társaság első és második negyedéves eredményszámai is alátámasztották, és voltaképpen ez vezetett a 7000 forintos árfolyam átlépéséhez,
a ralit pedig az elmúlt két hét forintgyengülése is támogatta.
A KBC-nél úgy látják, a Richter nyertese lehet az esetleges hazai portfólióátsúlyozásoknak, főleg most, hogy az OTP és a Mol nem tekinthető a befektetők kedvencének.
A KBC elemzői 6200 forintos szintnél kifejezetten olcsónak tartották a Richter-papírt, a fair value becslésük 6600 forint, míg a Bloomberg elemzői konszenzusa 7500 forint.
Cinkotai Norbert szerint talán a túl gyors emelkedéssel magyarázható, hogy az elmúlt napokban kissé elfogyott a lendület a Richter-részvény kereskedésében, de lehet még tér felfelé, akár 8000 forintig is, ám ehhez szükség lenne a forint további gyengülése mellett általában a magyar részvénypiaci hangulat javulására.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.