Bár a koronavírus-járvány a legtöbb hazai tőzsdei cég működésére és részvénypiaci teljesítményére is erőteljesen rányomta a bélyegét az elmúlt hónapok során, a kis- és közepes kapitalizációjú társaságok kilátásai az első fél évet követően összességében továbbra is igen kedvezők. Legalábbis a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) piacfejlesztési programjában részt vevő cégekről készített elemzések szerint.
A 14, elemzői, árjegyzői programban szereplő társaság közül már csupán az Appeninn és a követett társaságokhoz múlt héten csatlakozó OTT-One adós a második negyedéves, illetve első féléves beszámoló közzétételével, a 12, már jelentő vállalat papírjainak többsége azonban a zömében visszaeső árbevétel és profit ellenére jókora növekedés előtt állhat.
A korábban érvényben tartott célárakat ugyanis két kivételtől eltekintve megerősítették a brókerházak, a PannErgy és a Zwack árfolyam-várakozásán pedig némileg még emeltek is a szakértők.
A részvényekre vonatkozó ajánlások sem változtak, hat cég – az AutoWallis, a Duna House, a Masterplast, az OTT-One, a PannErgy és a Waberer’s – most is vételen van, további öt társaság papírjait pedig tartani érdemes. (Az Alteo és a BIF részvényeire nem fogalmaz meg ajánlást a társaságokat követő MKB Bank.)
Összességében tehát a pandémia árnyékában is jó teljesítményre számítanak a szakértők a pesti parketten forgó kispapíroktól. A legnagyobb felértékelődési lehetőség előtt a geotermikus energiát hasznosító PannErgy részvényei állhatnak,
amelyek a keddi 664 forintos záróárról 1219 forintig emelkedhetnek egy éven belül, ez pedig egészen kiugró, akár 84 százalékos rali is lehet.
Hetven százalék feletti árfolyam-emelkedésre van kilátás az OTT-One-nál is az MKB Banknak a technológiai cégről készített első elemzése szerint.
A prognózis teljesülése esetén ugyancsak vonzó, 60 százalék feletti ralival kecsegtet az AutoWallis, a Waberer’s és a Graphisoft Park is. Az Alteo és a Masterplast papírjai csaknem harmadával érhetnek többet a mostani árazásuknál, de a Wood elemzése szerint még a főként stabil osztalékpapírnak tekintett ANY Biztonsági Nyomda is előrukkolhat egy 25 százalékos ralival.
Szerényebb, egy számjegyű növekedés várhat a Rábára,
a CIG Pannónia részvényei viszont már most is a fundamentumok alapján indokolt árazással foroghatnak.
A tucatnyi társaság közül egyedül a Zwack tartózkodik az OTP Bank elemzője által meghatározott 12 havi célára felett, ami azt jelenti, hogy az Unicum gyártója a mostani szintekről 5 százalékot ereszkedhet.
A régi-új célárakat figyelembe véve az érintett cégek átlagosan 35 százalék felett drágulhatnak, a kispapírok növekedési lehetőségei ezzel a négy hazai blue chippel összevetve is impozánsak.
A Reuters elemzői konszenzusa szerint a Mol 42, a Magyar Telekom 36, az OTP 18, míg a héten új csúcson záró Richter kurzusa 2 százalékos emelkedésnek nézhet elébe, ennél pedig számos kis- és közepes magyar részvénytől is erőteljesebb emelkedést vár az elemzői szféra.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.