Felfelé igyekszik kilépni az amerikai tőzsdeindex, az S&P 500 a szeptember óta fennálló kereskedési sávjából, amely 3574 és 3228 pont közt található.
A manőver eddig nem sikerült túl dinamikusra, ugyanis a jegyzés már 3647 pont közelében elakadt. A továbbiak szempontjából lényeges lehet, hogy az RSI indikátor és az index grafikonjának rajzolatában negatív divergencia mutatkozik. Ez annyit jelent, hogy míg az index szeptember 2-i és november 16-i csúcsa egymáshoz képest emelkedő, addig a csúcsokhoz tartozó indikátorértékek egymáshoz képest csökkennek. Ez a tapasztalat szerint az index csökkenését vetíti előre, a kurzus várhatóan megközelítheti a március óta berajzolható, hosszabb távú emelkedő trendet (ez 3352 pontnál következhet be).
Eközben a BUX index jegyzése igyekszik a 38 200 pont közelében húzódó támasz felett maradni.
Ha ez sikerül, akkor a jegyzés 40 360 pont közelébe pattanhat fel. Az RSI indikátor helyzete, illetve értéke ezzel szemben inkább a csökkenést támogatja. Ha az index ennek megfelelően lefordul az ellenállásról, akkor törik a november elején indult emelkedő trend, és a jegyzés ezt követően 36 340 pont közelébe eshet vissza, a következő támasz pedig 34 630 pont közelében helyezkedik el. Ezután a jegyzés egészen a márciusban indult emelkedő trend vonalához, 32 780 pont közelébe süllyedhet.
A Mol részvényeinek árfolyama lendületesen emelkedett egészen a 2066 forint közelében húzódó ellenállás szintjéig, ahonnan a jegyzés „délnek” fordult.
A korrekció során fontosabb támasz 1856 forintnál húzódik. Ezt megelőzően a kurzus várhatóan letöri azt az emelkedő trendet, amely november 2-től kíséri felfelé a jegyzést. Ha a fenti támasz sérül, 1723 forint közelében található a következő megálló. Az RSI helyzete arra utal, hogy a kurzus a távolabbi támasz közelébe is leérhet. Ha a jegyzés mégis tovább emelkedne, először a 2065 forint közelében lévő ellenállás leküzdése kerülhet ismét sorra, majd ezt követően a 2100 forint jöhet, ahonnan a jegyzés többször visszafordult április-május környékén.
Az OTP Bank részvényeinek jegyzése a 12 600 forintos ellenállásról pattant vissza,
majd a csökkenés a 11 640 forint közelében húzódó ellenállásnál elakadt. A támasz eleste a november elején indult emelkedő trend letörését jelentené. Ebben az esetben 11 210, majd 10 610 forint közelébe süllyedhet a jegyzés. Ha az említett emelkedő trend mégis épen marad, és a jegyzés „észak” felé indul, az emelkedés első lehetséges akadálya a legutóbbi csúcs szintje (12 600 forint) közelében helyezkedik el. Az RSI indikátor szerint a kurzus várhatóan inkább lefelé folytatja útját a következő napokban.
A Richter Gedeon részvényeinek árfolyama október vége óta mozog emelkedő trendben.
A jegyzés másodszor támadja a 7037 forint közelében húzódó ellenállást. Ezzel párhuzamosan a kurzus igyekszik kilépni a szeptember 9. óta tartó csökkenő trend alól. A következő vízszintes ellenállás 7137 forint közelében található. Ha a kitörés sikertelen marad, a kurzus ismét „délnek” fordulhat és letörheti az október végén indult emelkedő trendet. Ezt követően a márciusban indult emelkedő trend (amely 6395 forintnál tart) tesztelése következhet, vagyis a 6460-as szint közelébe eshet vissza jegyzés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.