Az Opus Global bevételei az első három negyedévben az előző év azonos időszakához mérten 24 százalékkal, 162 milliárd forintra csökkentek, azonban mivel a működési költségei nagyobb arányban, 32 százalékkal zsugorodtak,
a cégcsoport üzemieredmény-szinten a tavalyi veszteséggel szemben 9,9 milliárd forint nyereséget gazdálkodott ki
– derül ki a tegnap közzétett gyorsjelentésből.
Szintén nagyot javult a konszern EBITDA-ja, amely mintegy 50 százalékkal, 26,2 milliárd forintra nőtt. A vállalat konszolidált adózott profitja meghaladta a 3 milliárd forintot, miközben az előző évben több mint 5 milliárd forint volt a veszteség. A csoport konszolidációs köre tavaly óta sokat változott, míg 2019 végén még 54 társaság eredményeiből számolták ki az eredményeket, addig idén szeptember 30-án már csak 36 társaság tartozott ebbe a körbe. A többi között az energetikai szegmens társaságai is kikerültek márciusban a vállalatcsoportból. Az árbevételben az ipari termelés szegmense adta a legnagyobb, 65 százalékos részarányt, a mezőgazdaság és az élelmiszeripar 27 százalékot, a turizmus 9 százalékot képviselt. Az ipari szegmens bevétele a már ismert, megkötött szerződésállomány alapján várhatóan továbbra is tartja részesedését a cégcsoport bevételeiben.
A működési költségekben az anyag jellegű ráfordítások mértéke 15 százalékkal csökkent a bázisadatokhoz képest,
a személyi jellegű ráfordítások értéke pedig nem kevesebb, mint 57 százalékkal esett vissza. A vizsgált időszakban a foglalkoztatottak száma 3277 volt. A létszámadatokban bekövetkező jelentős csökkenés nagymértékben az energetikaszegmens leválasztásával magyarázható, ám a hosszabb távú szállodabezárások miatti csoportos leépítés is jelentős szerepet játszott.
Az Opus tegnap közölte azt is, hogy a koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzetben nem tartja meg a december 21-re összehívott közgyűlését, a meghirdetett napirendi pontról a hatályos kormányrendelet értelmében aznap az igazgatóság fog dönteni. A cég indítványozta a Magyar Nemzeti Bank módosult feltételek szerinti
Növekedési kötvényprogramjában való részvételt, ennek keretében 39 milliárd forintot kíván bevonni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.