Bár a koronavírus-járvány harmadik hulláma miatt még nem lehet látni pontosan, mikor térhet vissza az emelkedő pályára a gazdaság, mikor tűnik el a bizonytalanság és az óvatosság a mindennapokból, a lakossági hitelezés, ezen belül a lakáshitelezés is növekvő pályán maradhat. Ez részben köszönhető lesz a bérek várható emelkedésének, az állami lakásprogram korábbi és új elemeinek, illetve az azokhoz tartozó kedvezményes konstrukcióknak, valamint az alacsony kamatkörnyezet miatt viszonylag olcsó piaci hiteleknek – derül ki az ingatlan.com-csoporthoz tartozó money.hu összefoglalójából.
A bankok erősödő keresletet várnak a lakossági hitelpiacon, ha a járvány miatti bizonytalanság alábbhagy.
Továbbra is fontos szerepet kapnak a támogatott konstrukciók, ahogy az elmúlt időszakban is.
Tavaly például
A családi otthonteremtési kedvezményhez (csok) köthető támogatás átlagos összege 2020-ban 3,6 millió forintot tett ki.
A lakásvásárlásra vagy -építésre, illetve használt lakóingatlanok bővítésére, korszerűsítésére kötött csokos szerződések összege megközelítette 2020-ban a 122 milliárd forintot, ami 19 százalékos emelkedést jelentett éves összevetésben.
A money.hu az ingatlan.com adatai alapján azt is megnézte, hogy a családosok vagy családot tervezők számára lehetséges költözési célpontot jelentő, minimum kétszobás lakások mennyibe kerültek március közepén. A Budapesten eladásra kínált kétszobás használt lakóingatlanok – lakások és házak – átlagos négyzetméterára 736 ezer forint volt, a három- vagy négyszobásaké 715 ezer, illetve 733 ezer forint, az öt- vagy annál több szobás ingatlanokat pedig 662 ezer, valamint 573 ezer forintos négyzetméterár jellemezte. A megyeszékhelyeken a kétszobások esetében 324–413 ezer forint között alakultak a kínálati négyzetméterárak szobaszámtól és megyétől függően.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.