Az olasz Generali biztosítótársaság – a piac által árgus szemmel figyelt – üzemi nyeresége tavaly 0,3 százalékkal, 5,21 milliárd euróra emelkedett – derült ki tegnap a hazánkban is jelen lévő cégcsoport éves jelentéséből.
A piaci várakozásokat 1,2 százalékkal felülmúló, új rekordnak számító eredményt annak ellenére érte el a Generali, hogy a konszern szerint a koronavírus-járvány 123 millió eurós lyukat ütött rajta.
A hírre a társaság részvényei több mint 2 százalékos pluszban, azaz 17 eurón kezdték a kereskedést Milánóban. A tavaly márciusi mélyponthoz mérten egyébként már mintegy 70 százalékkal drágultak a papírok.
A kiváló 2019-es és 2020-as üzleti évet követően minden esélyünk megvan rá, hogy idén is hozzuk célkitűzéseinket
– értékelt Philippe Donnet vezérigazgató, akinek jövőre jár le a megbízatása. Piaci megfigyelők szerint a vezérigazgató hatalmas nyomás alatt dolgozott, mivel a társaság legnagyobb részvényesei, Francesco Gaetano Caltagirone és – a Mediobancán keresztül – Leonardo Del Vecchio folyamatos kontroll alatt tartotta.
A kinevezése meghosszabbítására hajtó Donnet az elmúlt időszakban a napi operatív irányítás mellett átalakította a csoport szervezeti struktúráját is, emiatt helyettese, Frédéric de Courtois elhagyta a vállalatot. A 2019–2021-re elfogadott hároméves stratégiai terv ugyan az idén hatályát veszti, de Donnet már bejelentette, hogy készíti a következőt, bár ennek bemutatására még nem tűztek ki határidőt.
Európa harmadik legnagyobb biztosítójának – az elemzői konszenzus előrejelzésével összhangban – tavaly 35 százalékkal, 1,74 milliárd euróra zuhant az adózott profitja, miután a piaci volatilitás miatt befektetésein 287 millió eurót bukott, egy követeléskezelési tranzakció pedig 332 millió euróval kurtította meg a nyereségét.
A Generali tőkemegfelelési mutatója év végén 224 százalék volt, február végére 228 százalékra javult.
A milánói székhelyű biztosító az osztalékát részvényenként 1,47 euróra növeli, és két részletben fizeti ki. Az első, 1,01 eurós hányadot májusban, a fennmaradó részt októberben utalják át a részvényeseknek, persze csak ha ehhez a hatóságok is hozzájárulnak. Az előző évben például a második részlet kifizetése elmaradt, mivel az olasz biztosításfelügyelet az Európai Rendszerkockázati Testület ajánlására tartalékaik megóvására kérte az ágazatban tevékenykedő vállalatokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.