A londoni tőzsde FTSE100 indexe 0,06 százalékkal, a frankfurti DAX-30 index 0,57 százalékkal, a párizsi CAC-40 mutató pedig 0,51 százalékkal gyengült csütörtöki záróértékéhez képest. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,51 százalékos mínuszban fejezte be a napot. Részvénypiacokon a héten oldalazó mozgás volt megfigyelhető a DAX minimális eltérést mutat a múlt heti záróértékéhez képest – írta elemzésében a CIB Bank, hozzátéve, hogy a legjelentősebb piacmozgató tényezőnek az amerikai inflációs adat bizonyult a héten, ami jócskán meghaladta az elemzői várakozásokat. Emelett a koronavírus delta variánsának agresszív terjedése is aggasztotta a befektetőket. Ugyanakkor támogatóan hatott a piaci hangulatra a vállalati negyedéves jelentések zöme, a kedvező tengerentúli munkaerőpiaci statisztikák, illetve a Fed elnökének nyilatkozata, miszerint továbbra is fenntartják a jelenlegi laza monetáris kondíciókat.
Az európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,37 százalékos, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,35 százalékos, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 0,38 százalékos gyengülés jelzett.
Ugyanekkor az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 16 cent (0,22 százalék) emelkedéssel, 73,63 dolláron állt. Az arany ára unciánként 0,95 százalékkal (17,30 dollárral) 1811,65 dollárra esett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.