Kedden 11 százalékot zuhant a Tencent kínai technológiai óriás Hongkongban jegyzett részvénye, miután több állami lapban spirituális ópiumként, illetve elektronikus drogként aposztrofálták a vállalat videójátékait.
A pekingi The Economic Information Daily még egy diákot is megszólaltatott, aki elmondta, hogy vannak társai, akik napi 8 órát játszanak a Tencet fejlesztésében álló Honor of Kings játékkal. A kínai lap szerint szigorúbban kéne szabályozni a videójátékokkal eltöltött idő mennyiségét. A hasonló profilú NetEase és XD részvényei is beadták a hongkongi tőzsdén.
Erőteljes a félelem a befektetők körében, hogy a Tencent újra a Kínai Kommunista Párt célkeresztjébe kerül, mert a pekingi kormánylapokban szimultán megjelent kritikáknak egyértelműen üzenet jellege van
– mondta a Világgazdaságnak Józsa Bence, az Equilor elemzője. Hozzátéve: a hírre a nyugat-európai és tengerentúli videójáték-gyártók részvényei is eséssel reagáltak, mivel a kínai belső piac esetleges korlátozása globálisan is negatívan érintené az ágazatot.
A Wall Street Journal kiemelte, hogy
a Tencent sikerterméke, a Honor of Kings, a világ legnagyobb bevételt hozó videójátéka volt tavaly és tavalyelőtt is.
A Tencent tavalyi 74,6 milliárd dolláros árbevételéből 22,7 milliárd dollárt tettek ki az okostelefonos játékok és 6,9 milliárd dollárt a PC-játékok. Az amerikai tőzsdei lap emlékeztet, hogy három évvel ezelőtt Kína egy időre felfüggesztette a videójáték-engedélyek kiadását , s ez akkor több mint egymilliárd dollárjába került a Tencentnek. Nemrégiben pedig az iskola utáni korrepetálásokat szervező cégek tevékenységét korlátozták.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.