Bár a Hungarikum Biztosító Alkusz Kft. CIG-részvényekre tett kötelező vételi ajánlata a biztosító igazgatóságának megítélése szerint a társaság érdekében áll, a testület mégsem javasolja a részvényeseknek az ajánlat elfogadását – jelentette be a tőzsdei társaság kedden kora délután.
A CIG Pannónia igazgatósága ugyanis egyetért az általa megbízott független szakértő, azaz a Concorde véleményével, és a papírok értékét magasabbra pozicionálja a jövőre nézve.
A Concorde tudniillik egyebek mellett a friss, 2021-23 közötti időszakra meghirdetett stratégia célkitűzéseit és termékfejlesztési irányvonalait is figyelembe véve, a biztosító részvényeinek belső értékét 340 forintban határozta meg.
A cég által elfogadott új stratégia a következő három évben összesen mintegy 38 milliárd plusz bruttó díjbevétellel számol, amelyet az elemző ugyan ambiciózusnak tart, ám nem tartja teljességgel elérhetetlennek, bár számos kockázatot lát, leginkább a majdani életbiztosítási termékek piaci fogadtatását övező bizonytalanság, a többlet díjbevételhez társított költségtartalom megcélzott szintjét, illetve a banki értékesítést érintő végrehajtási kockázatok miatt.
A Concorde szerint azonban a CIG-nek középtávon az új stratégiai tervhez rendelkezésre állnak a megfelelő források és megvan a lehetősége arra, hogy 5 százalék feletti részesedést szerezzen a hazai biztosítási piacon, miközben a saját és leányvállalatának, a CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító Zrt-nek (EMABIT) a tőkehelyzete is szilárd maradhat. Ebben az esetben pedig, ha kézzelfogható jelei mutatkoznak, hogy képes teljesíteni célkitűzéseit, a részvények belső értéke elérheti a 446 forintot, amely 36 százalékkal magasabb az ajánlati árnál.
A hír előzménye, hogy szintén a tegnapi napon a Magyar Nemzeti Bank (MNB) mint felügyeleti hatóság jóváhagyta a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. 327 forintos módosított vételi ajánlatát.
A tőzsdei cég tájékoztatása szerint az ajánlati időtartam szeptember 10. reggel 9-től október 11. délig tart.
Mint ismeretes, a Hungarikum az életbiztosító legnagyobb részvényeseként korábban valamennyi részvényeshez eljuttatta vételi ajánlatát, melyet június 18-án közzé is tettek. Az MNB azonban módosítást kért az ajánlaton, amit az ajánlattevő elvégzett, majd ismételten jóváhagyásért fordult a felügyelethez.
A CIG egyébként a BÉT honlapján a közleményhez csatolta a Hungarikum frissített működési tervét is, melyben az alkuszcég felvázolta, milyen stratégia mentén működtetné az életbiztosítót. A dokumentumból egyértelműen kiderül, hogy az ajánlattevő hosszú távú befektetésként kívánja kezelni a biztosítótársaságot, és az organikus növekedés mellett további akvizíciókkal is gyorsítaná terjeszkedését.
Az expanzió ugyanakkor némi áldozattal járna az osztalékpolitika terén, hiszen az alkuszcég – bár pénzügyi befektetésként kezeli a befolyásszerzést - rövid távon másodlagosnak tartja az osztalékfizetést a bővüléshez képest.
A cél az, hogy a CIG Pannónia 3-5 éven belül a magyar biztosítási piacon meghatározó 5 legnagyobb társaság közé kerüljön,
aminek érdekében a Hungarikum mint esetleges többségi tulajdonos saját üzleti eredményével is finanszírozná a beazonosított vállalatok, illetve ügyfélállomány átvételét.
A stratégia fontosnak tartja a tőzsdei cég tulajdonában álló CIG EMABIT vagyonbiztosító talpra állítását, illetve az olasz piacon elszenvedett kárai mérséklését is.
Mindemellett az alkuszcég nem kíván a CIG napi operatív tevékenységében részt venni, és nem módosítaná a vezető testületek összetételét sem. Sőt nem csupán a biztosító, valamint leányvállalatai alkalmazottainak tovább foglalkoztatását tervezi, hanem az országos lefedettség biztosítása végett a létszámbővítést is támogatja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.