A szektortársakhoz hasonlóan ki tudta használni az energiaárak megugrását az osztrák OMV is. A Mol régiós versenytársa a tavalyi 487 millió eurós vesztesége 279 milliós nyereségbe fordult át a szeptember végén lezárt harmadik negyedévben.
A korrigált eredmény ennél is erősebb, 781 millió euró – részvényenként 2,39 euró – lett, 75 millióval felülmúlva az elemzői várakozásokat.
A készletátértékelési hatástól szűrt (CCS) működési eredmény az egy évvel korábbi bő ötszörösére, 1,79 milliárd euróra ugrott. A negyedéves rekordot jelentő CCS EBIT-hez a tavaly még veszteséges kutatás-termelés üzletág 816, a vegyipari pedig 623 millió euróval járult hozzá. Utóbbi eredménytermelő képessége több mint hatszorosára ugrott. Jól teljesített a kiskereskedelmi és marketingszegmens is, melynek EBIT-je másfélszeresére, 361 millió euróra nőtt.
Az upstreamszegmens kiemelkedő teljesítményét a megugró olajárak mellett a magasabb termelési volumen is támogatta. Az osztrák olajcég kitermelése átlagosan napi 30 ezer hordóval, 470 ezer hordóegyenértékre bővült az időszak során, miközben a kitermelési költségekből is sikerült 11 százalékot lefaragni. Az idei kilátásokat is optimistábban látja a vezetőség, amely 2021-ben 480 ezer hordós napi termeléssel kalkulál – a líbiai helyzettől függően –, a korábban vártnál magasabb szénhidrogénárak mellett.
A Brent hordónkénti árfolyamát az eddigi, 65–70 dolláros sáv tetejére várja a társaság, a gázáraknál pedig megawattóránként 15 eurós kurzusra számítanak az eddigi 12 eurós árfolyammal szemben.
A jelentős javulásról tanúskodó eredményszámokat a piac is kedvezően fogadta, péntek reggel 2 százalékos pluszban kereskedtek az OMV részvényeivel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.