BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Bomba formáját idézte nyár végén a Wizz Air

A második negyedévben közel 10 millió utas foglalt jegyet a Wizz Air valamely járatára, ami 80 százalékos foglaltsági mutatót eredményezett.

Az első fél évben a Wizz Air bevételei 86,8 százalékkal, 880,4 millió euróra nőttek az előző év azonos időszakához képest – jelentette csütörtök reggel a magyar fapados légitársaság. Ezen belül 413,8 millió folyt be a jegyek értékesítéséből, ami 105 százalékkal haladta meg a bázist. A járulékos bevételek pedig 73,2 százalékkal, 466,6 millióra emelkedtek.

Fotó: AFP

Az utaskilométerre (ASK) vetített bevétel 18,2 százalékkal, 3,38 eurócentre gyarapodott.

Az összes működési költség – a rendkívüli tételekkel együtt – a bevételeknél jóval kisebb mértékben, mintegy 30 százalékkal, 932,3 millió euróra duzzadt, így ASK-ra vetítve 17 százalékkal, 3,74 eurócentre csökkent. A tételen belül az üzemanyag-egységköltség 39 százalékkal, 0,99 eurócent/ASK-ra zsugorodott.

Rontották az eredményt az árfolyamváltozások, mégpedig 26,8 millió euróval, amelyből 41,7 millió a második negyedévhez kapcsolódik, mivel az amerikai dollár – amelyben a cég költségeinek számottevő része keletkezik – jelentősen erősödött szeptember utolsó két hetében az euróval szemben, ami szignifikáns, nem realizált devizaárfolyam-veszteséget okozott.

A Wizz Air nettó vesztesége az első fél évben 120,9 millió eurót tett ki, amiből viszont a második negyedévre már csupán 6,5 millió jutott. A rendkívüli tételek nélkül számított féléves veszteség 125,2 millió volt. A teljes készpénzállomány – beleértve a rövid lejáratú betéteket és a korlátozott készpénzállományokat is – szeptember végén 1,7 milliárd euróra rúgott.

A második negyedévben a Wizz Air újra megközelítette a 2019-es utasforgalmi mutatókat, miközben folytatta a normális működésre való átállást, és az elhúzódó korlátozások ellenére egyre többen tértek vissza a repüléshez

– kommentálta a gyorsjelentést Váradi József vezérigazgató.

Mint kiemelte, közel 10 millió utas foglalt jegyet a Wizz Air valamely járatára a negyedévben, a foglaltság 80 százalék körül alakult, augusztusban elérte a 84-et, pedig akkor már a fapados szolgáltató 2019. augusztusi kapacitása 98 százalékán repült.

A vállalat összbevétele 79 százalékkal szárnyalta túl a tavaly nyárit, és az utaskilométerre jutó – üzemanyag-ráfordítás nélkül kalkulált – költségek normalizálódása is folytatódott, hiszen már csak 12 százalékkal haladta meg a pandémiát megelőző mértéket. Ennek eredményeképpen 57 millió eurós működési nyereséget ért el a Wizz Air a negyedévben. Az 1,7 milliárdnyi likviditás pedig Váradi József szerint azt is igazolja, hogy a cég képes megőrizni befektetésre ajánlott minősítését.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.