BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Remek negyedév a Richtertől

A magyar gyógyszergyártó folytatta a Mol és az OTP által megkezdett sort.

Szinte valamennyi tételsoron az elemzői várakozásoknál jobb eredményekről számolt be hétfő éjjel a Richter. Az összes árbevétel közel 15 százalékkal, 157,5 milliárd forintra nőtt a harmadik negyedévben. A bruttó fedezet 11 százalékkal, 85,7 milliárdra növekedett. Közel 15 százalékkal költött többet a társaság marketingre és az értékesítés támogatására, ezen a kiadási soron 27 milliárd forint szerepelt. A k+f költségek negyedével nőttek, és 16,5 milliárdot tettek ki. Mindezek alapján 10,6 százalékkal javult a Richter üzemi eredménye és meghaladta a 33 milliárd forintot. Pénzügy soron 6,5 milliárdos plusz keletkezett a tavalyi 4,5 milliárdos veszteség után. Az adózott eredmény 38,2 milliárd forint volt, ami 69 százalékos előrelépés.

A nyereségesség megtartását a folyamatos költségtakarékossági intézkedések és a tavalyi év átlagaihoz közelítő harmadik negyedéves devizaárfolyamok is támogatták. Egyes devizák árfolyamváltozása együtt járt az energiaárak gyors emelkedésével, ami önmagában a globális ellátási csatornáknak egy olyan szűk keresztmetszetéről tanúskodik, amit kezelnünk kellett. Sikerült mind ez idáig elkerülni a működésünk zavarait, nem utolsósorban a növekvő oltakozási rátának köszönhetően

– idézte Orbán Gábor vezérigazgatót a jelentés.

A vállalat kiemelt termékének (Vraylar) forgalmazása után 93,9 millió dollár royaltyt fizetett az AbbVie gyógyszergyártó a Richternek, ez 38 százalékkal több mint egy éve. Ezzel továbbra is az Egyesült Államok maradt a Richter fő piaca. Ugyanez a készítmény – máshol Reagila néven – mindösszesen 46 országban volt elérhető világszerte, azon országok többségében, ahol létezik gyógyszertámogatási rendszer, felkerült a támogatott termékek körébe. A Reagila a negyedév során 3,2 millió euróval járult hozzá a konszolidált árbevételhez.

Fotó: Kallus György

A főbb mutatók közül a harmadik negyedévben a bruttó profitmarzs 54,4 százalék volt, míg az EBIT-hányad 21.

A világjárvány negyedik hullámával összefüggő növekvő esetszámra való tekintettel, élve a magyar kormány által adott felhatalmazással, a Richter vezetősége megfontolja, hogy kötelezővé tegye az oltást valamennyi magyarországi munkavállalója számára.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.