De a 790 millió forintos EBITDA is a konszenzust meghaladó mértékben emelkedett. Az adózott eredmény pedig 416 millió forint volt, ami 256 százaléka az egy évvel korábbinak.
A profitot, az eredménytartalékban eddig felhalmozott összeggel együtt a tavaly decemberben meghirdetett növekedési stratégia megvalósítására fordítják.
A társaság célja, hogy a 2021-es pénzügyi eredmény négyszeresét érjék el 4 éves horizonton. Az organikus fejlődésen túl, további jelentős, ígéretes növekedés előtt álló társaságok akvizícióján is tervezi a Gloster, melynek a létszáma is megnövekedett. A tavalyelőtt év végi 53 fővel szemben tavaly decemberben már 123 munkatárs dolgozott a cégcsoportban.
Jó döntésnek bizonyult a tavaly tavasszal bejelentett KingSol akvizíció. A felhő-technológiai cég közel ötödét produkálta a teljes árbevételnek. Míg a tavaly októberben akvirált nemzetközi szoftverfejlesztő társaság, a Minero, a cégcsoport export árbevételeit emelte a milliárdos szint fölé. Ez a teljes árbevétel közel negyedét jelenti. A felhő üzletágban évi 20 százalékos, míg a külföldi szoftverfejlesztésben évi 25 százalékos növekedést vár a menedzsment. Tavaly leglátványosabban a 2019. novemberében vásárolt TMSI Kft.-ből kialakított kibervédelmi üzletág növekedett, melynek árbevétele közel 250 százalékkal, 546 millió forintra emelkedett. A szegmens éves növekedési éves üteme 20 százalék körül várható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.