Bevásárolták magukat az arabok a brit Vodafone távközlési óriásba, s ezzel áttételesen a magyar telekommunikációs és kábeltévés piacon is részesedéshez jutottak. A vevő, az egyesült arab emírségekbeli, a korábbi Emirates Telecommunications Group nevéről E&-ra egyszerűsítő társaság 9,8 százalékos részvénycsomagot szerzett 4,4 milliárd dollár fejében.
Az E& már napokkal ezelőtt jelezte, hogy készül valamire, mivel stratégiája szerint új piacok meghódítását tűzte ki célul, többek között a fintechszektorban is kipróbálná magát. A dubaji székhelyű vállalat sietve közölte, hogy nincs szándékban tovább növelni részesedését a China Mobile mögött a világ második legnagyobb mobilszolgáltatójának számító Vodafone-ban. Hatem Dowidar vezérigazgató hangsúlyozta, hogy az üzleti stratégiát megalapozottnak tartják, és töretlenül bíznak a brit cég menedzsmentének hozzáértésében is.
A britek számára főnyereményt jelent a friss arab tőke, ami a 46,1 milliárd dolláros adósságállomány lefaragásában éppúgy segít, mint a fejlesztések finanszírozásában. Nick Read vezérigazgatóra egyre erősebb befektetői nyomás nehezedik, hogy csökkentse a Vodafone portfólióját, megtartva a magas értékteremtő képességű üzletágakat, és szűkítse globális jelenlétét. Read 2018-as színre lépése óta a Vodafone árfolyama 20 százalékot esett, amit szintén kezelnie kellene valahogy a menedzsmentnek.
Az arabok tulajdonszerzésének időzítése meglepő lehet, hiszen a Vodafone kedden publikálja legutóbb lezárt negyedévéről szóló gyorsjelentését, azt viszont most megszellőztették, hogy a stratégia végrehajtásáról is frissített beszámolót adnak közre ezzel egy időben. A friss tőke megjelenése mindenesetre lökést adott a részvényárfolyamnak, amely 3 százalék feletti emelkedéssel reagált a reggeli hírre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.