A Brookfield Asset Management érdeklődését is felkeltette a Deutsche Telekom (DT) toronyüzletága, a kanadai eszközkezelő akár a spanyol Cellnexszel mint szakmai befektetővel közösen, akár szólóban is ajánlatot tehet a divízió eladásra kínált 50 százalékos hányadára – tudta meg a Bloomberg. A Deutsche Telekom márciusban indította el akkor 18 milliárd euróra értékelt egységére az értékesítés első, ajánlattételi szakaszát.
Az amerikai leányában többségi részesedés megszerzését tervbe vevő, ám erősen eladósodott német konszern családi ezüstjének potenciális vételára azonban a világgazdasági problémák ellenére – vagy éppen azért, mert egyre nehezebb ilyen stabilan működtethető, válságbiztos üzletre szert tenni – a legújabb hírek szerint
most már a 20–21 milliárd eurót is elérheti. Az ügyletből így 9–10,5 milliárd euró folyhat be DT-hez, amiből még a csoport első negyedéves jelentése szerinti közel 136 milliárdos adósság csökkentésére is futná.
A Deutsche Telekom szempontjából teljesen érthető, hogy – legalábbis részben – pénzzé akarja tenni átjátszótornyait, és inkább amerikai leányára fókuszál, hiszen egyelőre csupán 48,4 százaléka van a T-Mobile US-ben, de már most is innen származik konszolidált bevételeinek közel kétharmada. Logikus célkitűzés tehát, hogy az elemzői konszenzus által vételre ajánlott,
ugyanakkor 24 százalékkal 166,5 dolláros átlagos célára alatt forgó T-Mobile US részvényeiből halmozna fel 50 százalék feletti pakettet.
Bár a T-Mobile US a rendkívül versenyképes amerikai piacon működik, de a beruházások költségei a menedzsment számításai szerint hamarosan csökkenni fognak, és az elemzők úgy vélik,
a szabad cash flow a folyó évre várt 7,4 milliárd dollárról 2025-re több mint 18 milliárdra emelkedik, ami markánsan enyhíti a csoport eladósodása miatt aggódó befektetők félelmeit is.
Ezért aztán a DT bonni központja még az idén kiválasztaná, hogy kiszállhat be a Németországban és Ausztriában felállított több mint 40 ezer tornya üzemeltetésébe. Az érdeklődök közé sorolják, további pénzügyi befektetők mellett,
a tengerentúlon mintegy 220 ezer toronnyal rendelkező American Towerst, valamint a Vodafone Vantage Towers nevű – amúgy a frankfurti tőzsdére tavaly bevezetett – leányát is, amelynek nagyjából 80 ezer tornya van. Hogy aztán a DT toronycége is a parkettre lép-e, arról majd az új partnerrel állapodik meg a DT.
A német távközlési vállalat részvényei egyébként a múlt héten először jártak 19 euró felett 2002 eleje óta. A 16-os P/E (árfolyam/profit) ráadásul még mindig nem tekinthető drágának, sőt az elemzők vonzónak tartják a 3,5 százalékos osztalékhozamot is. Az idei 64 centes osztalék a hírek szerint jövőre újabb 4 centtel nőhet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.