Alig egy év után távozik a GameStop pénzügyi igazgatója, Mike Recupero, akit Diana Saadeh-Jajeh, az eddigi számviteli igazgató vált. A vállalat egyúttal a szervezet karcsúsítását tervezi. A dolgozói létszám csökkentése nincs ellentmondásban azzal, hogy tavaly és az idei év első hat hónapjában több mint 600 munkatársat vettek fel a céghez. A The Wall Street Journal az ügyet ismerő személyekre hivatkozva arról ír, hogy a videójáték-kereskedő „jelentős befektetést” tervez az üzletek vezetőire és más alkalmazottakra fordított költségek kapcsán. Részletek a következő hetekben várhatók.
A szervezeti változások a nyereségességet célozzák, a GameStop belső feljegyzése szerint megszüntetik a többletköltségeket, s intenzív tulajdonosi mentalitással kívánnak működni. A társaságnak 12 ezer teljes munkaidős munkatársa van.
Az amerikai tőzsdei lap emlékeztet, hogy a GameStop 157,9 millió dolláros nettó veszteségről számolt be az április 30-án véget ért negyedévben, szemben az előző évi 66,8 millió dolláros veszteséggel. Az első negyedévben 1,38 milliárd dolláros nettó árbevételt ért el, szemben az egy évvel korábbi 1,28 milliárd dollárral.
A GameStop az elmúlt években a változó fogyasztói preferenciák miatt nehezen tudott profitot termelni, ezért átalakítja üzleti modelljét, hogy kevésbé függjön a fizikai üzletektől. Tavaly júniusban új vezérigazgatót nevezett ki, Matt Furlongot, aki az Amazontól igazolt át.
A társaság 1:4 arányú részvényfelosztást tervez. A split általában a kisbefektetők felé való nyitás jele.
Csütörtökön 15 százalékos emelkedéssel, 135,12 dolláron zárt a részvény, míg pénteken a nyitás előtti kereskedésben 6 százalékot esett.
A GameStop a Wall Street-i csata idején híresült el, amikor a shortoló hedge fundok ellen összehangoltan fogadó redditor kisbefektetők az egekbe hájpolták az elavult bolthálózattal küszködő vállalat részvényárfolyamát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.