Újabb bankház értékelte át az OTP kilátásait, ezúttal az mBank jutott a korábbinál némileg pesszimistább konklúzióra a hazai nagybank részvényeinek árfolyamkilátásait illetően.
A lengyel szektortárs elemzője az eddigi 16 310 forintról 15 161 forintra vágta vissza az OTP-papírok 12 havi célárát, de ennek alapján is bő 85 százalékos rali előtt állhat az idén igencsak gyengélkedő hazai blue chip részvény, amelyet a méretes felértékelődési lehetőség miatt továbbra is vételre ajánljanak.
Az OTP szerda reggel 1,6 százalékos emelkedéssel kezdett, idén azonban így is piaci értékének fele árazódott ki a papírból. A vesszőfutás oda vezetett, hogy június végére a Mol tőzsdei kapitalizációja – öt év óta először – megelőzte az OTP-ét, tehát már az olajcég számít a legértékesebb magyar tőzsdei vállalatnak.
Tegnap több mint kétéves mélypontra – 8152 forintra – zuhant a bankpapír kurzusa, tehát lenne honnan visszaerősödnie a legforgalmasabb hazai részvénynek, a borús makrogazdasági kilátások, a háború miatt negatívan érintett orosz és ukrán leánybankok, valamint a magyarországi kamatstop és az extraprofitadók azonban egyaránt nyomás alatt tartják.
A társaságot követő szakértők mindezeket a tényezőket figyelembe véve május óta sorra vágják vissza az OTP-re vonatkozó prognózisaikat.
Május közepén a Morgan Stanley vett el 300 forintot a korábbi célárból, 13 300 forintra taksálva a papírok értékét. Május 20-án a Société Générale csökkentette 800 forinttal a korábbi 14 200 forintos becslését, néhány nappal később a Raiffeisen Bank 7200 forintot csípett le korábbi várakozásából, 13 500 forintos árfolyamot előrevetítve egyéves távlatban. Az extraprofitadók bejelentését követően, május végén elsőként az HSBC szakértője lépett, és 18 300-ról 17 715 forintra csökkentette a célárat, a vételi ajánlás fenntartása mellett. A lengyel PKO Bank június elején vágott le egy jelentősebb darabot a célárból, 14 267 helyett 10 055 forintra taksálva. Az Erste Bank egy héttel később 20 700 forintról 12 ezerre mérsékelte várakozását, felhalmozási ajánlás mellett.
A Refinitiv elemzői adatbázisában szereplő célárak átlaga mindezekkel együtt már csupán 14 546 forint, 78 százalékkal magasabb a jelenlegi kurzusnál. Kilenc brókerház vételt, további három tartást javasol.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.