Az Épduferr, amely 2004-es indulása óta Dunaújváros térségének legnagyobb építőipari vállalkozásává nőtte ki magát, a tavaly év végi tőkebevonást követően, idén februárban lépett parkettre az BÉT Xtend kategóriájában. Már az első napon 86 milliós forgalmat ért el, egyúttal beállította történelmi árfolyamcsúcsát, 85 forinton. A keddi záróára 37 forint volt. Szerdán üres kötéslistával forgott a részvény, így nem okozott zavart, hogy a társaság szerdán kereskedési időben tette közzé idei első féléves jelentését.
A tőzsdei bevezetés sikerét beárnyékolta az orosz–ukrán háború,
valamint a piaci pánik és bizonytalanság. Erre reagálva új stratégiát dolgoztak ki, amely jobban igazodott a megváltozott gazdasági környezethez.
Az acélkereskedelmi tevékenységet kiszélesítették, több erőforrást biztosítva az üzletág támogatására, felismerve a hirtelen jelentkező, jelentős acélfelhasználói igényt.
Az építőipar megtorpanására reagálva pedig visszafogták a generálkivitelezést.
A generálkvitelezési üzletág ipari és kereskedelmi multinacionális cégeknek és hazai nagyvállalatoknak végez generálkivitelezési feladatokat. A szegmens nettó árbevétele az idei első fél évben 909 millió forint volt, szemben a tavalyi azonos időszakban elért 1,993 milliárd forinttal.
A generálkivitelezés mellett stratégiailag fontos az idei első fél évben 256 millió forintos árbevételt, egyúttal éves alapon 50 millió forintos árbevétel-növekedést felmutató építőanyag-kereskedelem (Épduker), amely a Magyarországon forgalmazott márkák legtöbbjét a kínálatában tartja.
Az acélkereskedelmi üzletág az idei első fél évben 1,43 milliárd forint bevételt ért el, meghaladva a tervezett értékesítést, és nagyságrenddel múlva felül a tavalyi első fél év 65 milliós, továbbá az egész esztendő 314 milliós bevételét.
A tavaly elindult acélfeldolgozás első félévi eredménye 16 millió forint, ennek nincs tavalyi viszonyítási alapja.
Vállalati szinten az értékesítés árbevétele 2,61 milliárd forint volt az idei első fél évben, szemben a tavalyi azonos időszakban elért 2,26 milliárd forinttal.
Az első félévi adózott eredmény 281 millió forint volt, szemben a tavalyi első fél év 262 millió forintjával.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.