Kora délután is az eladók dominálták a kereskedést az európai tőzsdéken. A nagykép nem sokat változott, a magyar börze viszont már nem számít alulteljesítőnek, leginkább azért, mert tőlünk nyugatabbra is pesszimistábbá váltak a befektetők.
A BUX a reggeli, 1 százalék feletti csökkenés után javított, és már csak 0,7 százalékos mínuszt mutat a kereskedési idő második felére ráfordulva, a 44 ezres szint környékén mozog a kurzus.
Ahogy a nap legelején, úgy most is az OTP teljesít a leggyengébben, a bankpapír 1,2 százalékos veszteséget szenvedett el a nap első felében. A Barátság kőolajvezeték leállása miatt adják a befektetők a Mol papírjait is, igaz, az olajrészvényen enyhült a nyomás, és már csupán 0,7 százalékos mínusznál jár.
A Richter és a Magyar Telekom befektetői eddig megúszták az eladói hullámokat. A gyógyszergyártó kurzusa stagnál, a távközlési papír pedig a hazai mezőnyből kiemelkedve, 1,1 százalékkal kapaszkodott feljebb.
Nyugat-Európában eközben egyre romlik a hangulat, a páneurópai Stoxx 600 index a pesti tőzsdéhez hasonló, 0,7 százalékos gyengülést mutat. Ráadásul akad a BUX-nál gyengébben muzsikáló nyugati tőzsde is, a német DAX napi vesztesége például 1 százalékosra terebélyesedett, és Madridban is 1,2 százalékkal nyomták lejjebb az első számú részvénykosarat. Mostanra a sokáig egyedüliként emelkedő FTSE 100 is átbillent a piros tartományba.
Mindezek alapján a pesti tőzsde már nem mondható alulteljesítőnek. Ám ez nem igaz minden régiós piacra, a lengyel WIG 20 továbbra is 1,7 százalékkal zuhan.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.