Növekedése felgyorsítása érdekében az Infineon kész akár több milliárd eurót is terjeszkedésre költeni, ha megfelelő felvásárlási célpontot talál – mondta szerdán a Frankfurter Allgemeine Zeitungnak (FAZ) Jochen Hanebeck, a német félvezetőgyártó új vezérigazgatója.
A potenciális felvásárlásokat indokolja az ágazat hihetetlen fellendülése, hiszen az okostelefonoktól az autókig szinte minden új generációs ipari termékben kulcsszerepet töltenek be a mindössze néhány nanométeres csipek, amelyek iránt hatalmasra nőtt a globális kereslet.
A koronavírus-járvány hatására ugyanakkor az elmúlt két évben akadozott a félvezetőipari termékek ellátási lánca, ami az autógyártástól az egészségügyön át a távközlésig számos iparág teljesítményét fogta vissza.
Az Infineon, amely a szeptember 30-án zárult pénzügyi évében 63 százalékkal, 3,4 milliárd euróra növelte ebben a szegmensben elért nyereségét, a vezérigazgató szerint
különösen az elektromobilitás, az önvezetőjármű-gyártás, a megújuló energia, az adatközpontok és a dolgok internetes szegmensében lát esélyt az újabb bővülésre.
Hanebeck a német lapnak nem árulta el, mely cégekre veti ki hálóját az Infineon. Annyit azonban elmondott, hogy a vállalat egyebek közt a teljesítmény-elektronikára – az a terület, amely az áram szabályozására és irányítására alkalmazott szilárd félvezető áramkörökkel foglalkozik –, illetve a félvezetőkre, szenzorokra, szoftverekre és a mesterséges intelligencia fejlesztésére specializálódott cégek iránt érdeklődik.
A stratégiai szempontokon túlmenően azonban új szerzeményeinknek kulturálisan is illeszkedniük kell a csoportunkhoz, és a fúziónak pénzügyi értelemben is észszerűnek kell lennie – tette hozzá.
Könnyen elképzelhetőnek tartja, hogy például a kevésbé intenzíven finanszírozott startupok egy némelyike támaszra találhatna egy Infineon méretű konszernben – tette hozzá.
Az Infineon amúgy 2019-ben 10 milliárd dollárért vásárolta meg amerikai riválisát, a Cypress Semiconductort, öt évvel azután, hogy 3 milliárd dollár fejében az International Rectifier-t is bekebelezte.
Mindkét akvizícióval a következő generációs autók és az internetes technológiák alkatrészgyártói, illetve beszállítói sorában erősítette jelenlétét.
Az európai gyártókapacitás növelése érdekében a kemény versenynek kitett piacon az EU februárban fogadta el az úgynevezett csiptörvényt, amely 2030-ig 15 milliárd eurónyi további állami és magánbefektetést kíván az iparágba irányítani a már korábban meghirdetett 30 milliárd eurós állami beruházásokon felül.
Az Infineon a múlt hónapban közölte, hogy 5 milliárd euróért tervezi egy új gyár felépítését a Németország keleti felében található Drezdában,
vagyis ugyanott, ahol a 3 nanométeres csipek sorozatgyártását beindító tajvani TSMC is előrehaladott tárgyalásokat folytat első európai üzemének létrehozásáról.
Érdekes, hogy az Intel ugyancsak ebben a régióban, azaz az egykori NDK területén akart 2023-ban csipüzemet nyitni, az amerikaiak viszont sajtóhírek szerint időközben visszaléptek.
Az Infineon részvényei mintegy 0,6 százalékkal, 28,2 euróra gyengültek szerdán délutánig Frankfurtban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.