Egyből két fontos hírt is bejelentett a Revolut csütörtök reggel. Az egyik, hogy bevezeti az app 9.0-s verzióját iOS- és Android-eszközökre, a másik pedig, hogy elérhetővé válik egy új funkció: a közös számla. Ez egy olyan bankszámla, ami a párok számára nyújt könnyebbséget. A lehetőség elérhető lesz az Európai Gazdasági Térségben élő ügyfeleknek.
A fejlesztés háttere, hogy a Revolut 2023 januárjában végzett kutatása szerint az európaiak 58 százaléka exkluzív vagy kiegészítő közös számlát használna a partnerükkel közös kiadások kezelésére. A fennmaradók 33 százaléka inkább külön tartaná a számláit és a költségvetését, 5 százalék pedig azt mondta, hogy nem is beszélnek egymással a pénzügyekről, mivel nem akarják összekeverni azt a szerelemmel.
Az új közös banki termékkel a felhasználók a Revolut-appban egy extra számlát hozhatnak létre, amelyet két ember – legyen szó partnerekről, családtagokról vagy barátokról – közösen birtokolhat. Fontos, hogy a közös számlák létrehozásához az ügyfeleknek nem kell beszámolniuk arról, hogy kik ők és miért szeretnék a számlát.
Azt sem kell bizonyítaniuk, hogy együtt élnek.
Ugyanakkor a közös számla nyitásához
Még tavaly novemberében a Revolut bevezette az azonnali üzenetküldő funkcióját, a csevegéseket. A 9.0-s verzióban bemutatják a csoportos csevegéseket is. Ez több ember számára teszi lehetővé, hogy az appban megbeszélje és tisztázza a fizetés részleteit, így nem kell egyéb üzenetküldő alkalmazásokat használni a pénzküldéshez vagy -fogadáshoz. Minden csevegőüzenetet titkosítanak a végpontok között, de az ügyfelek le is mondhatnak a csevegőfunkcióról, ha nem szeretnék azt használni.
A fejlesztésekről Dmitry Zlokazov, a Revolut termékigazgatója azt mondta, hogy "mind a közös számlák, mind a csoportos csevegések segítenek abban, hogy a felhasználók könnyedén rendezzék a pénzügyeiket azokkal, akikkel megosztják a pénzüket".
Szakértő: a Revolut pár éven belül nagybank leszFebruárban lett a Magyar Fintech Szövetség elnöke Magyarország első fintechinnovációs laborja, az MKB Fintechlab ügyvezetője. Ács Zoltán azt tűzte a szövetség zászlajára, hogy együttműködésre bírja a bankokat és a fintechvállalatokat, mert szerinte nem ellenfelek, hanem egymásra utaltak. Interjúnkban szóba került az MNB, a minisztérium, a kapuzárás, bloggerek, vloggerek és robotok, valamint a forradalmat hozó blokklánc-technológia. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.